Riešo kanalo sindromas


Tuneliniai sindromai – kompresinių neuropatijų grupė dėl struktūrų užspaudimo siaurose anatominėse vietose. Iš viso jų yra apie penkiasdešimt skirtingų variantų. Dažniausias jų yra riešo kanalo sindromas. 

Riešo kanalo sindromas -tai tunelinis sindromas rieše. Tunelis, kuriuo eina nervas, labai rigidiškas (3 sienas sudaro delnakauliai, ketvirtą – sausgyslių laikiklis), per jį praeina 10 struktūrų (9 sausgyslės ir vidurinysis nervas). Ligos pasireiškimą lemia šio kanalo turinio padidėjimas arba apimties sumažėjimas, kuris lemia nervo spaudimą ir iš to kylančius simptomus.

Dažniau pasireiškia dirbantiems fizinį darbą, ypač moterims. 

Simptomai

Neurogeniniai simptomai – jutimo sutrikimas (tirpimas – delninės pusės pirmi trys pirštai ir pusė bevardžio), naktiniai skausmai, veiksmai, smulkių daiktų suėmimo sutrikimas.

Tendogeniniai – rytinis sustingimas ir tinimas, jėgos sumažėjimas, riboti judesiai.

Būdinga, kad ramybėje blogiau, nes nejudant pastoviai spaudžiama ta pati vieta, ji išemizuojasi. Tenka judinti raumenis, nuleisti ranką, trinti, pakišti po šiltu vandeniu.

Diagnozuojama iš anamnezės, stebint klinikinius patikimus ir atliekant provokacinius testus. Gydymas – operacinis, sumažinama nervo kompresija, dėl to išnyksta simptomatika.

Gydytojai, kurie jus priims greičiausiai