Glaukoma


Glaukoma - tai regos nervo neuropatija, kurioje akispūdis yra tik vienas iš kelių, sunkinančių susirgimų veiksnių. Akispūdis - net būdamas normalus vaidina svarbiausią vaidmenį gliaukomos pakenkimo atveju.  

Glaukoma yra trijų rūšių: įgimta, pirminė ir antrinė. Įgimta yra vaikų liga dėl nenormalių anatominių struktūrų. Pirmine glaukoma susergama gyvenimo eigoje. Antrinė glaukoma - tai kitų akies ligų ar traumų padarinys. Bet kokios rūšies glaukomai būdinga: pakilęs akispūdis, regos nervo disko glaukominė įduba (ekskavacija) ir atrofija bei tipiški akipločio pakitimai (siaurėjimas).

Glaukomos diagnozė nustatoma tik esant visiems trims požymiams: pakilęs akispūdis, būdingi regos nervo disko ir akipločio pakitimai. Negydant visų rūšių glaukomų, akis apanka visam laikui, nes atrofuojasi regos nervo diskas.

SIMPTOMAI

Lėtinės glaukomos simptomai:

Ligonis dažniausiai iš pradžių skundžiasi tik akies diskomfortu, kartais nežymiai trumpam pablogėja matymas, regėjimo aštrumas, akies paraudimas, kartais mato vaivorykštinius ratilus apie šviesos šaltinį.

Glaukomos priepuolio simptomai:

  • skaudą akį, galvą
  • akis stazinė, raudona su violetiniu atspalviu
  • ragena paburkusi, drumsta
  • vyzdys platus, nreaguoja į šviesą. Vyzdys gali būti taisyklingos formos, gali būti vertikaliai ištempto ovalo formos
  • priekinė akies kamera sekli
  • akispūdis dažnai stipriai padidėjęs

 

Liga diagnozuojama akį tiriant kliniškai, matuojant akispūdį. Gydymo tikslas – sumažinti akispūdį ir išsaugoti regos nervą, tam skiriami medikamentai, vėliau atliekamos operacijos.

 

Gydytojai, kurie jus priims greičiausiai