10 būdų, kaip išsiugdyti sveiką ryto rutiną
Nustatykite žadintuvą šiek tiek anksčiau
Pirmas žingsnis, norint tinkamai pradėti dieną – pakoreguokite savo miego grafiką, kad ryte turėtumėte pakankamai laiko skirti sau. Jei vaikus rytais į darželį ar mokyklą žadinate pusę septynių, vadinasi, turite atsikelti bent pusvalandžiu anksčiau, kad be streso ir skubos galėtumėte išgerti arbatos puodelį. Net jei neturite vaikų ar šuns, kurį reikia išvesti į lauką, vis tiek užstatykite rytinį žadintuvą keliomis minutėmis anksčiau, kad nereikėtų šokti iš lovos ir lėkti į darbą. Miegas yra labai svarbus, tad stenkitės išmiegoti bent septynias valandas.
Pabudę giliai pakvėpuokite
Ką pirmiausia darote pabudę? Turbūt daugelis atsakytų „ieškau savo mobiliojo“. Užuot naršę telefone įvairias naujienas, po kurių greičiausiai susierzinsite ar kitaip sau sukelsite nereikalingą įtampą, nuo šiol kelkitės vadovaudamiesi nauja taisykle: pabudę bent šešis kartus giliai įkvėpkite ir lėtai iškvėpkite, kad sutelktumėte dėmesį į tai, kas vyksta šią akimirką. Nes kur dėmesys – ten ir energija. Kvėpuokite diafragma (kai oras neužsilieka krūtinėje, o nukreipiamas į pilvą), toks kvėpavimas geriau aprūpina organizmą deguonimi, sustiprina raumenis, atsakingus už mūsų laikyseną.
Prieš kavos puodelį – stiklinė vandens
Kadangi miegodami prarandame nemažai skysčių (kvėpuodami ir prakaituodami), dažniausiai atsibundame ištroškę. Suaugusio žmogaus organizme yra apie 60 proc. vandens, jis būtinas palaikyti gerai savijautai. Remiantis tyrimais, ryte išgėrę bent stiklinę vandens ne tik padėsite kūnui atstatyti per naktį prarastą vandens kiekį, bet ir pagreitinsite savo medžiagų apykaitą iki 30 proc.
Norite pakeisti pasaulį – pirmiausia pasiklokite lovą.
Gerai pasirąžykite
Ar žinote, kodėl vos pabudę ryte instinktyviai pasirąžome? Nes mūsų kūnas tiesiog natūraliai trokšta pajudėti po naktinio sąstingio. Tad pirmiausia duokite sau laiko išsirąžyti lovoje, o vėliau skirkite bent kelias minutes kūno „apšilimui“ ir pratampymui, tokio būdu tapsite žvalesni ir paruošite kūną visai dienai.
Skirkite laiko ryto mankštai
Atsikėlėte anksčiau ir turite laiko mankštai? Puiku! Jei mėgstate mankštintis gryname ore, į ryto rutiną galite įtraukti bėgiojimą ar greitą ėjimą. Jei mieliau namie – atlikite kelias jogos asanas. Tačiau, jei neturite daug laiko, galite improvizuoti, pavyzdžiui, prieš eidami į dušą padarykite keletą atsispaudimų tiesiog vonios kambaryje, valydamiesi dantis, pasukite pečius ar kelis kartus pritūpkite ir kt.
Nusiteikite pozityviai
Pries pasineriant į dienos veiklą, labai naudinga tiesiog ramiai užsimerkus pasėdėti ir pakvėpuoti. Arba galite pasinerti į vos kelių minučių sąmoningumo meditaciją, kurių šiais laikais galima rasti interneto platybėse. Tiesiog sutelkite dėmesį į savo kvėpavimą, kūno pojūčius arba tyliai kartokite teigiamą teiginį ar savo mėgstamą mantrą.
Ugdykite savyje dėkingumą
Įvairūs tyrimai rodo, kad dėkingumo praktikavimas gali sumažinti skausmą ir įtampą bei sustiprinti empatiją. Tai puikus būdas pradėti dieną. Galite vesti dėkingumo dienoraštį ir kasdien užrašyti bent tris dalykus, už ką esate dėkingi. Jei ryte medituojate, būtinai įtraukite ir dėkingumo praktiką.
Pasiklokite lovą
Norite pakeisti pasaulį – pirmiausia pasiklokite lovą. Viskas prasideda nuo mažų kasdienių dalykų. Tik išsiugdę savyje gerus įpročius, galite gyvenime imtis daug didesnių dalykų.
Laikykitės kasdienės rutinos
Tai sunkiausia dalis. Laikytis rutinos nėra lengva. Jei savaitę puikiai viskas pavyko, o vėliau viską pamiršote ar tiesiog aptingote, nebūkite sau per griežti. Priimkite šią realybę ir nuo kito ryto toliau laikykitės to, ką užsibrėžėte. Nepasiduokite!
Pasiruoškite iš anksto
Kad būtų lengviau atlikti sveiką ryto rutiną, iš vakaro ramiai apgalvokite, ką ryte darysite. Pasiruoškite iš anksto aprangą, kurią vilkėsite jūs ir šeimos nariai, kad ryte nereikėtų skubėti jų ieškoti ar lyginti. Taip pat ir su pusryčiais, pavyzdžiui, galite iš vakaro užmerkti grikių ar avižų kruopas, ryte beliks tik pašildyti ir pagardinti tuo, ką mėgstate. Jei sunku atsikelti rytais, nustatykite tokį žadintuvo garsą, kuris tikrai jus pažadins, bet nesukels streso. Svarbiausia išsiaiškinkite, kas jums tinka ir patinka.
Parengta pagal: edition.cnn.com/health