Nugaros, pečių juostos skausmai / 123RF.com nuotr.

Vargina nugaros, pečių juostos skausmai? Kineziterapeutai konsultuoja ir nuotoliniu būdu

Monika Kairiene
Publikuota: 2020-06-14 15:26
Jei vargina nugaros ar pečių juostos skausmai, nebūtina vykti pas kineziterapeutą. Kaip teisingai atlikti pratimus tokiems skausmams numalšinti, kineziterapeutas gali patarti ir nuotoliniu būdu. Klinikos „EMPATIJA Neuroklinika“ kineziterapeutas Džiugas Baltrušaitis savo klientams siunčia vaizdo įrašą su teisinga pratimų atlikimo technika.
Karantinas paskatino skausmus

Klinikos „EMPATIJA Neuroklinika“ kineziterapeutas Džiugas Baltrušaitis sako, kad karantino metu nuotoliniu būdu daugiausia konsultavo žmones dėl juosmeninės nugaros dalies, pečių juostos skausmų. Pasak kineziterapeuto, padažnėję skausmai – karantino pasekmė: „Ir dabar klientai kreipiasi, velkasi problemų šleifas nuo karantino. Ilgalaikis sėdėjimas ar stovėjimas žmogaus kūnui niekada nėra norma“, – sako kineziterapeutas Dž.Baltrušaitis.

Pratimai – vaizdo įraše

Pasak kineziterapeuto, norint palengvinti nugaros ar pečių juostos skausmus, nebūtina vykti pas specialistą – pratimus galima parodyti ir nuotoliniu būdu. „Jeigu žmogus pasako, kad perkrauta pečių juosta, parodau priemones, su kuriomis galima atlikti pratimus. Pavyzdžiui, masažas su teniso kamuoliukais. Nufilmuoju, nusiunčiu įrašą, kuriame pasakoju, kaip atlikti pratimą. Galima apibūdinti ir telefonu, bet ne visi teisingai įsivaizduoja tuos pratimus. Būna, kad vėliau pasako, kad ne taip suprato ir darė pratimus neefektyviai. Dėl to vaizdo įrašas yra geriau“, – pasakoja kineziterapeutas Dž.Baltrušaitis.

Konsultuojant nuotoliniu būdu labai svarbu kliento grįžtamasis ryšys. „Žmogaus klausiu, ar pratimas aiškus. Jei aiškus, žmogus daro jį savarankiškai ir po kelių dienų kalbinu jį. Be grįžtamojo ryšio būtų neaišku, ar pratimas veikia. Kai gaunu žmogaus atsaką, žinau, kaip tie pratimai gali veikti ateityje“, – pasakoja kineziterapeutas Dž.Baltrušaitis.

 

Kineziterapeutas Džiugas Baltrušaitis. Asmeninio archyvo nuotr.

Kineziterapeutas Džiugas Baltrušaitis. Asmeninio archyvo nuotr.

Rezultatų galima pasiekti ir neapsilankius gyvai

Klinikos „EMPATIJA Neuroklinika“ kineziterapeutas Dž.Baltrušaitis sako, kad konsultuojantis su specialistu nuotoliniu būdu galima spręsti ne tik dėl sėdėjimo atsiradusius skausmus, bet ir, pavyzdžiui, išmokti efektyviai daryti savimasažą, koreguoti laikyseną. „Keliomis priemonėmis atliekant savimasažą, tikrai galima padaryti 70-80 proc. to, ką jums padarytų kitas specialistas. Tačiau dažnas net nežino elementariausių priemonių tam. Žinant tas priemones, galima išvengti apsilankymo pas specialistus“, – sako kineziterapeutas.

Žinoma, pasak Dž.Baltrušaičio, svarbu, kad pratimai būtų daromi nuosekliai: „Ar savarankiškai atliekant pratimus galima turėti didelės apčiuopiamos naudos be gyvos konsultacijos? Tikrai taip. Tai yra žmogaus motyvacijos klausimas. Jei vargina skausmai, dažniausiai kelias savaites daromi tempimo pratimai, volavimas, vėliau užtenka kelias dienas per savaitę daryti tuos pratimus kaip palaikomąjį krūvį“, – sako kineziterapeutas Dž.Baltrušaitis.

Užsiregistruoti pas kineziterapeutą Džiugą Baltrušaitį konsultacijai galite ČIA