Vaikščiojimas gamtoje / 123RF.com nuotr.

Smagu, nemokama, sveika: kaip vaikščiojimas gali padėti sveikatai?

manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-08-17 09:00
Šiais laikais galima visai nebeiškelti kojos iš namų – dalis žmonių dirba namuose, internetu galima užsisakyti maisto ir kitų prekių, taip pat – išsikviesti taksi automobilį, kuris privažiuos prie pat namų. Tačiau patogiai gyvendami atsisakome vieno paprasčiausių fizinio aktyvumo būdų – vaikščiojimo. Žinoma, kad vos 20 minučių vaikščiojimo per dieną daro reikšmingą poveikį sveikatai, o kenčiantiems nuo artrito vaikščiojimas labai rekomenduojamas. Kodėl naudinga vaikščioti?

Nauda kūnui

Vaikščiojimui nereikia ypatingo pasirengimo ar įrangos, galima vaikščioti bet kur ir bet kada, vaikščiojimas neperkrauna sąnarių. Reguliarus vaikščiojimas mažina infarkto, 2-ojo tipo diabeto, insulto riziką. Jei to negana, nepamirškite, kad vaikščiodami deginate kalorijas ir gerinate savo fizinį pasirengimą. Atrodysite ir jausitės geriau. Vaikščiojimas gerina sąnarių būklę, bendrą savijautą, bet per daug nenuvargina.

Sveikas kūnas – sveika siela

Vaikščiojimas mažina stresą. Emociškai sunkiu laikotarpiu išeikite pasivaikščioti – vienas ar su kompanija, bevaikščiodami gal rasite problemos sprendimą. Fizinis vaikščiojimo poveikis taip pat prisideda prie sveikesnės, pozityvesnės mąstysenos.

Kūrybiškumas

Jei praradote motyvaciją darbe, gali padėti fizinis aktyvumas. 20 minučių spartaus ėjimo ryte gali padėti paskatinti kūrybiškumą. Reguliarus vaikščiojimas taip pat pagerina miegą, o geras miegas svarbus kūrybiškam mąstymui.

Patarimai, kaip vaikščiojimą įtraukti į kasdienį gyvenimą

Paskirkite laiko

Mes visi kasdien kažkiek vaikštome, tačiau jei norime vaikščioti daugiau, turime sąmoningai tam paskirti laiko savo dienotvarkėje.

Susidarykite planą

Geriausia pradėti palengva. Rekomenduojama pradėti nuo 5 minučių spartaus ėjimo bent du kartus per savaitę ir per 12 savaičių vaikščiojimo krūvį padidinti iki 50 minučių 6 dienas per savaitę. Vaikščiojimo tempas turėtų būti skubrus, tačiau toks, kad galėtumėte palaikyti pokalbį.

Neskubėkite

Savo fizinių galimybių ribas ypač svarbu žinoti žmonėms, kenčiantiems nuo artrito. Artrito sukeliamas skausmas gali būti fizinio nejudrumo priežastis. Todėl itin svarbu leisti kūnui prisitaikyti – pokyčius įveskite palaipsniui, pavyzdžiui, vietoj važiavimo liftu lipkite laiptais.

Tinkamai apsirenkite

Vaikščiojimo apranga turi būti patogi, nevaržyti judesių, svarbu ir patogūs batai. O artritu sergantiems žmonėms labai svarbu apsirengti tinkamai pagal oro temperatūrą – šaltu oru artrito keliamas sąnarių skausmas ir kiti simptomai paūmėja.

Gerkite skysčių

Tinkamas skysčių balansas organizme labai svarbus gerai savijautai, taip pat ir užsiimant bet kokia fizine veikla, todėl eidami pasivaikščioti pasiimkite vandens buteliuką.

Judėti sergant artritu – būtina

Vaikščiojimas – viena iš pagrindinių, paprastų ir daugeliui prieinamų žemo intensyvumo fizinio aktyvumo veiklų, neperkraunanti sąnarių. Vaikščiojimas – labai tinkama veikla sergant artritu. Judėti sergant artritu – būtina. Nemankštinami sąnariai praranda lankstumą, stingsta, aplinkiniai raumenys silpnėja. Judėjimas mažina skausmą ir sustingimą. Prieš eidami pasivaikščioti, pasitepkite „Flexiseq“ sąnarių geliu, kad išvengtumėte skausmo ir sąnarių sustingimo. Sąnarių gelis sutepa ir saugo sąnarius.

Prieš naudojant „Flexiseq“ gelį būtina perskaityti informacinį lapelį, o kilus klausimams pasitarti su vaistininku arba gydytoju. Kuo „Flexiseq“ gelis gali būti naudingas jums, sužinosite www.flexiseq.lt