Sergančių vaikų antplūdis Pekino ligoninėse / Shutterstock nuotr.

Pekino ligoninėse – vaikų, sergančių kvėpavimo takų ligomis, antplūdis

manodaktaras.lt
Publikuota: 2023-11-24 14:30
Pekino ir Šiaurės Kinijos ligoninės susiduria su vaikų, sergančių kvėpavimo takų ligomis, antplūdžiu. Viena to priežasčių, kaip manoma, – beveik prieš metus šalyje sušvelninta Covid-19 kontrolė.
Kaip praneša CNN ir Kinijos valstybinė bei socialinė žiniasklaida, kai kuriose vaikų ligoninėse didžiuosiuose Šiaurės Kinijos miestuose šimtai mažųjų pacientų su tėvais priėmimo pas gydytojus laukia ištisas valandas.

Kaip teigė Pekino vaikų ligoninės atstovas valstybinei žiniasklaidai, šiuo metu vidutiniškai per dieną sulaukiama daugiau nei 7 tūkst. pacientų, o tai „gerokai viršija ligoninės pajėgumus“. Didžiausia vaikų ligoninė netoliese esančiame Tiandzino mieste net pasiekė savotišką rekordą – ambulatoriniame ir skubios pagalbos skyriuose buvo priimta daugiau kaip 13 tūkst. vaikų, skelbia vietos valstybinė žiniasklaida.

Pastarosiomis savaitėmis tėvai socialiniuose tinkluose skundėsi dėl perpildytų ligoninių, kuriose vaikams pas gydytoją tenka laukti kelias valandas, o dar ilgiau tenka laukti, kol bus atliktas kraujo tyrimas ar pastatyta lašinė.

Kinijos vienoje socialinės žiniasklaidos platformoje plačiai paplitusioje nuotraukoje matyti ligoninės ekranas, kuriame pacientams pranešama, kad eilėje laukia daugiau kaip 700 žmonių, o laukimo trukmė – 13 valandų.

Atsižvelgiant į tai, kad Kinijos pirminės sveikatos priežiūros sistema yra palyginti menkai išvystyta, sergantys žmonės paprastai pirmiausia kreipiasi į ligonines arba skubios pagalbos skyrius, todėl šaltojo sezono metu šios įstaigos dažnai būna perpildytos.

Pekino ir kitų didžiųjų Šiaurės Kinijos miestų sveikatos apsaugos specialistai teigė, kad pagrindinės mažųjų pacientų antplūdžio priežastys – tai tipiškos sezoninės ligos, įskaitant gripą ir respiracinį sincitinį virusą (RSV), taip pat mikoplazminė pneumonija – bakterinė infekcija, paprastai sukelianti lengvą infekciją ir dažniausiai pasireiškianti vaikams.

Šiaurinėje Kinijos dalyje susirgimų padaugėjo tuo metu, kai visame Šiaurės pusrutulyje padaugėjo sezoninių kvėpavimo takų infekcijų. Tačiau padėtis Kinijoje sukėlė pasaulinį susirūpinimą po to, kai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį paprašė Kinijos pateikti daugiau informacijos apie padažnėjusias kvėpavimo takų ligas ir „pranešimus apie nediagnozuotų vaikų pneumonijos atvejų grupes“.

Tačiau pasikalbėjusi su Kinijos sveikatos priežiūros ir ligoninių vadovais, PSO teigė, kad duomenys rodo, jog nuo gegužės mėn. padaugėjo vaikų ambulatorinių konsultacijų ir hospitalizacijų dėl mikoplazminės pneumonijos, o nuo spalio mėn. – dėl įprastų sezoninių ligų RSV, adenoviruso ir gripo viruso.

„Šių susirgimų atvejų padidėjimas buvo stebimas ir anksčiau, tad tai nėra itin netikėta, atsižvelgiant į Covid-19 apribojimų panaikinimą, kaip tai buvo ir kitose šalyse“, – teigė PSO. Agentūra pridūrė, kad Kinijos valdžios institucijos teigė, jog „nebuvo aptikta jokių neįprastų ar naujų patogenų ar neįprastų klinikinių požymių“.

Situaciją stebintys išorės ekspertai taip pat pažymėjo, kad nėra jokių įrodymų, jog tai būtų naujas patogenas, tačiau paragino Kiniją pateikti visuomenei daugiau informacijos apie situaciją.

„Nemanome, kad kažkur paslėptas nežinomas patogenas, – CNN sakė Honkongo universiteto Biomedicinos mokslų mokyklos virusologas Jin Dongyan. –Tam nėra jokių įrodymų“.

Australijos Deakino universiteto epidemiologė Catherine Bennett teigė, kad didžiausią susirūpinimą kelia tai, ar vaikų pneumonijos atvejų padažnėjimas rodo naują sukėlėją, ar naują ligos sunkumo lygį. „Kol kas negirdėjome pranešimų nei apie vieną iš šių atvejų“, – sakė epidemiologė ir pridūrė, kad svarbu stebėti infekcijos šaltinius, kad būtų galima paneigti tokius nuogąstavimus.

Parengta pagal: edition.cnn.com