Sportas nuotoliniu būdu / Shutterstock nuotr. / Shutterstock nuotr.

Kineziterapija nuotoliniu būdu: videokonsultacijų privalumai ir iššūkiai

Monika Kairiene
Publikuota: 2020-05-18 10:51
Karantino metu apribojus tiesiogines konsultacijas su gydytojais, daugelis specialistų buvo priversti savo darbą perkelti į virtualią erdvę. Sėkmingai nuotoliniu būdu gali dirbti ir tokių sričių, kuriose gyvas kontaktas su pacientu atrodo būtinas, specialistai. Klinikos „EMPATIJA Neuroklinika“ kineziterapeutė Asta Lenkaitytė sako, kad nuotolinėms videokonsultacijoms pasiteisinus, ši paslauga liks ir po karantino.
Mankštos – nuotoliniu būdu

Dėl COVID-19 pandemijos paskelbus karantiną, klinikos „EMPATIJA Neuroklinika“ kineziterapeutai mankštas pradėjo vesti nuotoliniu būdu. „Pradžioje tikrai atrodė, kad bus sunku, kaip čia kineziterapija be prisilietimo… Bet pabandėme su vienu kitu žmogumi, pamatėme, kad aiškinimas, rekomendacijos, gydymas – tas pats. Tiesiog negalime pačiupinėti žmogaus“, – sako kineziterapeutė Asta Lenkaitytė.

Nuotoliniu būdu negalime paliesti, bet galime apibūdinti, kurioje vietoje ir koks pojūtis turėtų būti teisingai atliekant pratimą.

Turime ne vieną atvejį, kai žmogus karantino metu darė pratimus. Jeigu jis būtų nieko nedaręs, problema būtų pagilėjusi ir vėliau gal reikėtų naikinti ir atsiradusias pasekmes

„Prašome susireguliuoti kamerą taip, kad matytume, kaip žmogus atlieka pratimą iš šono. Matome klaidas, kurios išryškėdavo ir gyvose konsultacijose. Taigi pratimo atlikimas nuotoliniu būdu nukenčia mažai, – pasakoja kineziterapeutė Asta Lenkaitytė, – tačiau kartais reikia, kad žmogus pajaustų, kaip teisingai atlikti pratimą. Gyvai galime liesti tam tikras vietas, kad žmonės suprastų, kokie raumenys turėtų aktyvuotis. Nuotoliniu būdu reikėjo improvizuoti ir sugalvoti naujų išsireiškimų, kad žmogus kuo aiškiau suprastų, kaip teisingai atlikti pratimą. Nuotoliniu būdu negalime paliesti, bet galime apibūdinti, kurioje vietoje ir koks pojūtis turėtų būti teisingai atliekant pratimą.“

Kineziterapeutė Asta Lenkaitytė

Kineziterapeutė Asta Lenkaitytė

Prašome susireguliuoti kamerą taip, kad matytume, kaip žmogus atlieka pratimą iš šono.

Nuotolinė kineziterapija išliks

Klinikos „EMPATIJA Neuroklinika“ kineziterapeutė Asta Lenkaitytė sako, kad nuotolinės kineziterapijos paslaugos išliks ir po karantino. „Žinoma, yra atvejų, kai reikia manualinės terapijos, kai reikia liesti žmogų. Bet tikrai yra problemų, kai žmogui galima pagelbėti nuotoliniu būdu. Turime ne vieną atvejį, kai žmogus karantino metu darė pratimus, progresavo, o kai ateis gyvai, matysime tą progresą. Jeigu jis būtų nieko nedaręs, problema būtų pagilėjusi ir vėliau gal reikėtų naikinti ir atsiradusias pasekmes“, – sako kineziterapeutė A.Lenkaitytė.

Vaizdo ryšiu kineziterapeutė A.Lenkaitytė daugiausia veda mankštas žmonėms su nugaros, kaklo skausmais, tirpstančiomis rankomis, taip pat žmonėms po įvairių buvusių lūžių.

Užsiregistruoti videokonsultacijai su kineziterapeute Asta Lenkaityte galima ČIA.