Darbas iš namų / Shutterstock nuotr.

Karantino metu dirbant iš namų – dažni nugaros, kaklo skausmai

Monika Kairiene
Publikuota: 2020-05-22 09:57
Karantino metu daugelis tebedirba dirba iš namų. Čia leidžiame sau labiau atsipalaiduoti, kompiuterį pasiimame, pavyzdžiui, į lovą, nekreipiame dėmesio į laikyseną. Klinikos „EMPATIJA Neuroklinika“ kineziterapeutė Asta Lenkaitytė sako, kad karantino metu daugiau žmonių gali jausti nugaros ar kaklo skausmus.
Karantino metu nugaros, kaklo skausmai dažnesni dėl kelių priežasčių – sumažėjusio fizinio aktyvumo ir netaisyklingos kūno padėties dirbant iš namų, sako klinikos „EMPATIJA Neuroklinika“ kineziterapeutė Asta Lenkaitytė.

„Įstaigose darbo vietos dažniausiai būna sureguliuotos, o namuose žmogus gali atsipalaiduoti, gulėti sofoje, bet kaip sėdėti. Jau vien sėdimas darbas turi savo minusų, bet jei žmogus rečiau išeina pasivaikščioti, tai gali atsiliepti visai raumenų, kaulų sistemai. Dėl nejudrumo gali skaudėti nugarą, kaklą“, – teigia kineziterapeutė A.Lenkaitytė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kineziterapija nuotoliniu būdu: videokonsultacijų privalumai ir iššūkiai

Kineziterapeutė Asta Lenkaitytė

Kineziterapeutė Asta Lenkaitytė

Kad išvengtume skausmų, kineziterapeutė pataria judėti – bent išeiti pasivaikščioti ar padaryti lengvą mankštą, prasisukti sąnarius.

Įvairių mankštų galima rasti ir internete, tačiau kineziterapeutė A.Lenkaitytė sako, kad jas darant reikia nepersistengti: „Kai žmogus daro mankštas vienas namuose, nemato savęs iš šono. Jam atrodo, kad daro gerai, jis gali pasistengti, kad daugiau padarytų. Tuomet padėtys gali tapti netaisyklingos, pratimai praranda savo naudą. Reikia daryti atsargiai, idealiu atveju prieš tai pasikonsultuoti, ypač jei prieš tai žmogus nesportavo ir mankštų nedarydavo“, – sako kineziterapeutė A.Lenkaitytė.

Užsiregistruoti videokonsultacijai su kineziterapeute Asta Lenkaityte galima ČIA.