Apsilankymas pas ginekologą. / Shutterstock nuotr.

Kaip pasiruošti pirmajam vizitui pas ginekologą?

manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-03-19 18:49
Nuo 18 metų merginos pradeda savarankiškai rūpintis savo sveikata. Patariama atsakingai pasiruošti pirmajam vizitui pas ginekologą. Medikai rekomenduoja lankytis pas šios srities specialistus 1 kartą per metus, net jeigu ir nėra jokių skundų.
Pirmam vizitui reikėtų atsiminti, kelerių metų prasidėjo pirmosios menstruacijos, paskutinių mėnesinių pirmosios dienos datą. Jei jau pradėtas lytinis gyvenimas, prisiminti nuo kelerių metų.

Papasakoti ginekologui apie savo kitas, neginekologines ligas, alergijas.

Kokius klausimus verta užduoti gydytojui ginekologui:

  • Kaip saugotis nėštumo?
  • Kaip saugotis lytiškai plintančių ligų?
  • Ką reikia žinoti planuojant pastoti?
  • Kodėl reikia daryti citologinius gimdos kaklelio tyrimus?
  • Ar verta pasiskiepyti nuo gimdos kaklelio vėžio?
  • Kaip pasitikrinti krūtis?

Kaip saugotis nėštumo?

Nauja gyvybė yra didelis džiaugsmas ir tuo pačiu didelė atsakomybė. Neplanuotas nėštumas gali pakeisti visus ateities planus, todėl geriau stengti jo išvengti.  

Pirmojo vizito metu su gydytoju verta aptarti, kokias kontraceptines priemones pasirinkti. Yra įvairiausių kontraceptinių priemonių, kurios skirstomos į barjerines, nehormonines ir hormonines, ilgalaikio poveikio hormonines priemones.

Kol santykiai yra nereguliarūs, nėra pastovaus lytinio partnerio, rekomenduojamos barjerinės priemonės – prezervatyvai, kadangi tuo pačiu saugo ir nuo lytiškai plintančių ligų.

Taipogi populiarios nehormoninės vietinio poveikio spermicidinės priemonės. Jų galima be recepto įsigyti vaistinėse.

Pliusai – lengva įsigyti, nereikia gydytojo recepto.

Minusai – reikia naudoti kiekvienų santykių metu. Sudėtinės medžiagos gali dirginti odą ar gleivinę.

Hormoninės trumpalaikio poveikio priemonės:

  • Sudėtinės kontraceptinės tabletės;
  • Kontraceptiniai pleistrai;
  • Kontraceptiniai žiedai.

Saugo nėštumo slopindami ovuliaciją.

Pliusai – saugu, paprasta naudoti. Papildomai gerina veido odą, mažina PMS simptomus, reguliuoja menstruacinį ciklą, mažina mėnesinių skausmingumą, gausumą.

Minusai – receptiniai. Reikalinga gydytojo konsultacija. Gali turėti šalutinių poveikių.

Kadangi sergant kai kuriomis ligomis, kombinuota hormoninė kontracepcija neleidžiama, būtina gydytojo konsultacija. Jos metu bus užpildytas kontrolinis klausimynas, kuris padės nustatyti, ar nėra kontraindikacijų  pasirinktai kontracepcijai.

Be to, prieš pradedant naudoti paskirtą kontracepciją, būtina perskaityti pakuotės lapelį, kuris įdedamas į kiekvieną pakuotę. Jame aprašomi įvairūs simptomai, į kuriuos moteris privalo atkreipti dėmesį.

Platformoje manodaktaras.lt, paspaudę čia, rasite jums tinkamą akušerį-ginekologą savo mieste ir lengvai galėsite užsiregistruoti konsultacijai.