Kaip atrodo teigiamas COVID-19 testas
Greitasis SARS-CoV2 antigeno testas / SAM nuotr.

Kaip atrodo teigiamas COVID-19 testas

manodaktaras.lt
Publikuota: 2024-02-08 10:36
Jei jaučiate peršalimo simptomus, rekomenduojama atlikti greitąjį COVID-19 antigenų testą. Koronaviruso testas atliekamas iš nosiaryklės paimant tepinėlį, maišant jį su buferiniu tirpalu, kurį reikia užlašinti ant testo plokštelės. Greitojo COVID-19 testo atsakymas turi būti vertinamas per 15–30 min. Kaip atrodo teigiamas COVID-19 testas?
Prisiminkite:

  • Kontrolinė sritis žymima C, testinė sritis – T raide;
  • Greitojo COVID-19 antigenų testo rezultatus paprastai reikia vertinti 15–30 min. po testo atlikimo. Jei testo rezultatas skaitomas anksčiau ar praėjus daugiau nei 30 min., rezultatai gali būti netikslūs;
  • Nesvarbu, ar pasirodžiusi linija testinėje srityje (T) ryški ar ne, jei linija pasirodė, galima ją vertinti.

TEIGIAMAS COVID-19 testas

Rezultato langelyje atsiranda kontrolinė linija (C) ir testinė (T) linija. Nepriklausomai nuo to, ar T linija yra ryški, ar blyški, ji rodo teigiamą rezultatą. Teigiamas testo rezultatas reiškia, kad mėginyje rasta COVID-19 viruso baltymų ir tikėtina, kad sergate COVID-19, jei testas atliktas pagal instrukcijas. Maža tikimybė, kad testo rezultatas yra neteisingas (klaidingai teigiamas).

NEIGIAMAS COVID-19 testas

Kontrolinėje srityje (C) matoma tik viena linija, T srityje eilutės nėra. Neigiamas rezultatas reiškia, kad mėginyje nerasta viruso, sukeliančio COVID-19, baltymų. Tačiau reikia turėti omenyje, kad klaidingai neigiamų rezultatų tikimybė didesnė nei klaidingai teigiamų. Tai reiškia, kad galite būti užsikrėtę COVID-19, nors testas neigiamas. Testo rezultatas gali būti neteisingas (klaidingai neigiamas), jei testas atliktas ankstyvoje infekcijos stadijoje arba antigeno kiekis yra mažesnis už priemonės aptikimo ribą. Testą galite pakartoti po 1–2 dienų ar dar vėliau. Jei simptomai išlieka, galite kreiptis į gydytoją dėl ligos patvirtinimo.

NEGALIOJANTIS

Jei kontrolinėje srityje (C) po 15 min. neatsiranda linija, tyrimo rezultatas negalioja, nepaisant to, ar testinė linija (T) pasirodė ar ne. Taip gali būti, jei nesilaikėte testo atlikimo nurodymų arba mėginys paimtas nekokybiškai, per mažai tirpalo įlašinta į testo kasetės mėginio angą.