Išmani kova su nutukimu – mesti svorį skatintų virtualūs asistentai
Darbuotojų sveikatos sistemose trūkumą gali kompensuoti dirbtinis intelektas. Dirbtiniu intelektu paremtos pokalbių programos gali tapti virtualiais asistentais tiems žmonėms, kuriems reikia paskatinimo laikytis svorio metimo plano. Virtualūs padėdėjai gali bendrauti, teikti informaciją, skatinti pacientus laikytis jų sveikatos plano ir padėti siekti geriausių rezultatų.
Pirmiausia turėtų būti sukuriamas paciento sveikatos planas – specialistas išsiaiškina, kokia yra paciento mityba ir gyvenimo būdas, sukuria ilgalaikį sveikatinimo planą. Planas išskaidomas į mažesnius, pasiekiamus tikslus, kurie turi keisti žmogaus mitybos elgesį – pavyzdžiui, tai, ką žmonės valgo pusryčiams.
Tolesniame žingsnyje įsitraukia virtualus asistentas. Svorį metantys pacientai žinutėmis arba telefonu reguliariai konsultuojasi su virtualiu asistentu. Virtualus asistentas klausinėja apie pacientų mitybą pastarosiomis dienomis, pataria, kaip pacientas galėtų siekti savo tikslų. Pavyzdžiui, virtualus padėjėjas galėtų teirautis, kaip pacientas gardino salotas ir ar žino, kad viename alyvuogių aliejaus šaukšte yra 150 kalorijų. Tokia informacija turėtų paskatinti pacientą mažinti savo suvartojamų kalorijų kiekį.
Specialistas per trumpus ir nereguliarius vizitus negali sužinoti tiek daug informacijos apie paciento mitybos įpročius, kiek surinktų virtualus asistentas. Įvertinęs paciento mitybos elgesio pokyčius, specialistas gali koreguoti sveikatos planą. Siekti didelių gyvenimo pokyčių sunku be nuolatinės paramos. Jei medikai negali suteikti jos, galbūt ateityje svorį metančius žmones palaikys dirbtiniu intelektu paremtos pokalbių programos.
Parengė Monika Kairienė pagal healthtechdigital.com