Gripas

Gripo sezonas dar nesibaigė: ligoninėse besigydančių skaičius auga

manodaktaras.lt
Publikuota: 2023-03-29 10:00
Nors bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga rodiklis šiek tiek sumažėjo priešpaskutinę kovo savaitę, tačiau ligoninėse gydomų asmenų skaičius pastarosiomis savaitėmis didėja, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos.
Gripo sezonas dar nepasibaigė, todėl specialistai ragina nepamiršti pačios efektyviausios profilaktikos priemonės – skiepų. Šio sezono gripo vakcinos sudėtis sutampa su šiuo metu cirkuliuojančiu B tipo gripo virusu. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai ragina suskubti ir pasiskiepyti visiems, ypač rizikos grupėms priklausantiems asmenims.

Bendras sergamumo rodiklis praėjusią savaitę siekė 981,0 atvejo 100 tūkst. gyventojų, 11-ąją šių metų savaitę (kovo 13–19 d.) jis buvo 1014,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Praėjusią savaitę epideminis sergamumo lygis, t.y. daugiau nei 1500 atvejų 100 tūkst. gyventojų nebuvo viršytas nė vienoje savivaldybėje, 11-ąją šių metų savaitę dvi savivaldybės buvo viršijusios epideminį lygį. 

Lyginant praėjusios savaitės gripo, ŪVKTI ir COVID-19 ligos atvejų skaičius su ankstesnės savaitės duomenimis, matyti, kad ŪVKTI ir COVID-19 ligos atvejų užregistruota mažiau, o gripo – daugiau. 

Pastarąsias keturias savaites daugėja į ligonines dėl gripo paguldytų asmenų. Praėjusią savaitę Lietuvoje dėl gripo į ligonines buvo paguldyta 110 asmenų, didžioji dalis – vaikai iki 17 m. amžiaus (94). Intensyviosios terapijos skyriuose buvo gydomi 5 asmenys, iš kurių beveik visi (4 asmenys) priklausė 2–17 m. amžiaus grupei. Į ligoninę pateko ir nėščioji. Kovo 13–19 d. į ligonines pateko 70 asmenų.

Praėjusią savaitę buvo užregistruoti du mirties nuo gripo atvejai. Mirusieji priklausė 0–9 m. ir 10–19 m. amžiaus asmenų grupėms, nebuvo skiepyti sezoninio gripo vakcina, gretutinių ligų neturėjo.

Lietuvoje šį gripo sezoną iš viso užregistruota 16 mirties nuo gripo atvejų.

NVSC informacija

Užsiregistruoti konsultacijai pas šeimos gydytoją galite manodaktaras.lt platformoje, paspaudę čia.