Gripas / BFL nuotr.

Gripas – kaip pasveikti greičiau?

manodaktaras.lt
Publikuota: 2024-01-29 09:10
Sergant gripu svarbiausia ilsėtis ir vartoti daug skysčių. Tačiau yra ir daugiau būdų, kurie gali pagerinti savijautą ir padėti pasveikti nuo gripo greičiau. Gripas – kaip pasveikti greičiau?
Gripas – virusinė viršutinių kvėpavimo takų infekcija, kuriai būdinga staigi ligos pradžia, per 12 val. pasireiškia gripo simptomai – karščiavimas, galvos, raumenų skausmas, krūtinės diskomfortas, sausas kosulys, gali pasireikšti sloga, nosies užgulimas. Gripas pavojingas dėl galimų komplikacijų, kurias didesnė rizika patirti rizikos grupėse esantiems žmonėms – nėščiosioms, sergantiesiems lėtinėmis ligomis, senyvo amžiaus žmonėms. Kaip greičiau pasveikti nuo gripo?

Ilsėkitės

Organizmui reikia laiko ir energijos kovoti su gripo virusu, taigi kasdieniai buities darbai turės palaukti. Likite namie ir ilsėkitės, nesiimkite buities darbų, kol nepasijusite geriau.

Vartokite kuo daugiau skysčių

Vienas iš gripo simptomų – aukšta kūno temperatūra (virš 38 laipsnių). Dėl prakaitavimo netekus skysčių, juos reikia atstatyti, kad organizmas galėtų efektyviau kovoti su infekcija. Geriausia gerti vandenį, žolelių arbatas, reikia vengti kofeino ir alkoholio. Skysčiai taip pat skystina gleives, tai aktualu esant užgulusiai nosiai ar slogai.

Miegokite kuo daugiau

Miegas yra geriausias vaistas, kol jūsų organizmas kovoja su gripu. Eikite miegoti anksčiau nei įprastai, nusnauskite ir dienos metu. Poilsis ir miegas sumažina gripo komplikacijų riziką.

Palengvinkite kvėpavimą

Gali būti sudėtinga miegoti su užgulusia nosimi. Palengvinti kvėpavimą galite tokiomis priemonėmis: naudokite papildomą pagalvę, kad galva būtų pakelta ir palengvintų nosies užgulimą, miego metu naudokite patalpų drėkintuvą, prieš miegą išsimaudykite karštoje vonioje ar duše, nosį galite plauti jūros vandens tirpalu.

Valgykite sveikai

Ligos metu galite neturėti apetito, tačiau vis tiek svarbu reguliariai pavalgyti. Vaisiai ir daržovės turi vitaminų ir mineralų, kurie stiprina imuninę sistemą, kol ji kovoja su virusu.

Drėkinkite patalpas

Sausas oras gali pabloginti simptomus, nes tirština išskyras, džiovina nosies ir burnos gleivinę. Patalpų oro drėkinimui naudokite drėkintuvą.

Temperatūrą mažinkite vaistais

Temperatūrą virš 38 laipsnių rekomenduojama mažinti paracetamoliu arba ibuprofenu. Šie vaistai taip pat numalšins galvos ir raumenų skausmus.

Palengvinkite gerklės skausmą

Gerklės skausmą galite mažinti pastilėmis su eukaliptu, mentoliu ir kt., purškiamais preparatais, arbatomis su medumi.

Vartokite medų

Medus apramina gerklės skausmą ir sausą kosulį. Arbata su medumi – puikus būdas palengvinti simptomus ir suvartoti daugiau skysčių.

Pasveikti nuo gripo greičiau gali padėti priešvirusiniai vaistai

Priešvirusiniai vaistai gripui gydyti turi būti paskirti gydytojo. Šie vaistai palengvina simptomus ir gali padėti pasveikti greičiau, nes sutrumpina sirgimo laiką. Tačiau svarbu juos pradėti vartoti per 48 val. nuo simptomų pradžios.

Išlikite pozityvūs

Dažnai pamirštate, kaip mūsų emocijos ir požiūris veikia mūsų fizinę savijautą. Pozityvios mintys nesumažins temperatūros, tačiau gali padėti greičiau atsigauti.

Parengta pagal healthline.com

Užsiregistruoti konsultacijai pas šeimos gydytoją galite manodaktaras.lt platformoje, paspaudę čia.