Jauniausia šeimynos narė Olga iki šiol kovoja dėl regėjimo.

Dėl ligos mažoji ukrainietė Olga vos gali matyti: kovingas charakteris neleidžia pasiduoti

Pranešimas žiniasklaidai
Publikuota: 2023-08-11 09:48
Dvylikos asmenų šeima dėl karo Ukrainoje į Lietuvą atvyko pernai balandį. Sutuoktiniai Kateryna ir Anatolijus augina vieną biologinį vaiką, globoja dar aštuonis, o 8-erių Olgą yra įsidukrinę. Šiuo metu jų dėmesys labiausiai sutelktas į jauniausią šeimynos narę, turinčią įgimtą akių ydą, dėl kurios mergaitė vos gali matyti.

Šeimos istorija

Šiuo metu ukrainiečių šeima gyvena labdaros ir paramos fondo „SOS vaikų kaimų“ suteiktame būste. Ukrainiečiai į Lietuvą atvyko praeitų metų balandžio pabaigoje iš Dniepropetrovsko rajono, Piatikhatkos gyvenvietės.

Praėjusią vasarą Lietuvoje daugiavaikė globėja Kateryna sužinojo, kad serga itin agresyvios formos vėžiu. Tuomet organizacija „SOS vaikų kaimai“, teikianti 7 skirtingas paslaugas grėsmėje atsidūrusiems vaikams ir jų tėvams, ukrainietei padėjo Lietuvoje gauti gydymą, organizacijos partnerių lėšomis aprūpino šeimyną maistu ir kitomis būtinomis priemonėmis.

Iki šeimą sudrebinusios žinios apie mamos ligą tėtis Anatolijus Lietuvoje dirbo statybos įmonėje, tačiau dėl žmonos sveikatos buvo priverstas atsisakyti darbo ir rūpestį paskirti vaikų priežiūrai. Laimei, vienas šeimos košmaras baigėsi – Kateryna neseniai sužinojo puikią žinią – po metų kovos ligą ji įveikė. Nepaisant ligos, moteris praėjusią savaitę įgijo psichologijos studijų bakalauro laipsnį.

Kol ukrainiečių šeima atsistos ant kojų, „SOS vaikų kaimai“ juos vis dar pagal galimybes remia apgyvendinimu, maistu, užimtumu, teikia specialistų pagalbą ir pilną priežiūrą.

Šeši iš aštuonių Katerynos ir Anatolijaus globotinių serga ta pačia nepagydoma liga, kuri kliudė būti įvaikintiems. Tačiau šios ukrainiečių poros vaikų diagnozės neišgąsdino ir jie priėmė juos į savo glėbį bei kartu su savo biologiniu sūnumi apipylė rūpesčiu. Vaikų amžius – nuo 8 iki 16 metų, o jauniausia šeimynos narė Olga kovoja dėl regėjimo.

6 iš 8 Katerynos ir Anatolijaus globotinių serga ta pačia nepagydoma liga, kuri kliudė būti įvaikintiems

Mergaitei reikalingas gydymas

Dėl įgimtos akių ydos Olga Ukrainoje buvo pirmasis vaikas, kuriam persodinta mirusio donoro akis. Operacija buvo sėkminga, tačiau organizmas nepriėmė naujo organo ir mergaitei regėjimas nepagerėjo. Negana to, dėl vaikams labai retai diagnozuojamos glaukomos, mergaitė blogai mato ir su savąja akimi (regėjimas -13). Mergaitė gali matyti tik didelius objektus, ji negali nei skaityti, nei rašyti. Pastaruoju metu Olga skundžiasi stipriais akies skausmais.

Nors mergaitė yra nuskriausta likimo dėl regėjimo, visgi jai pasisekė patekti į mylinčią ir rūpestingą šeimą, o pati Olga, kaip pasakoja artimieji, yra kovingo charakterio, kuris jai padeda nepasiduoti su užklupusiu iššūkiu.

Olgai Ukrainoje buvo persodinta mirusio donoro akis.

Šiuo metu mergaitė turi vienintelį norą – geriau matyti. Siekiant šio tikslo, Olgai reikalingas skubus gydymas. Kaip informavo labdaros ir paramos fondas, padedantis ukrainiečių šeimai, Lietuvoje nepavyko rasti specialistų, turinčių patirties dirbant su tokia akių patologija bei galinčių priimti Olgą gydymui. „SOS vaikų kaimai“ Anglijoje (Didžioji Britanija) rado specialistus, kurie savo praktikoje turėjo panašius, į ukrainietės ligą, atvejus. Pelno nesiekianti organizacija ir Olgos mama pirmiausia su gydytojais oftalmologais mikrochirurgais iš Anglijos turėjo nuotolinę konsultaciją, kurios metu buvo paskirtas medikamentinis gydymas. „SOS vaikų kaimai“ padengė konsultacijos ir vaistų išlaidas. Deja, gydymas nebuvo efektyvus, tad gydytojai kviečia Olgą atvykti gydytis į vieną iš Anglijos klinikų.

Antradienį iš Anglijos klinikos gautas sąrašas dokumentų, kurių reikia Olgos mamai, norint gauti medicininę vizą. Siekiant gauti medicininę vizą Anglijoje, reikia patvirtinti ne tik vizito tikslą, bet ir įrodyti galimybę sumokėti už operaciją.

„Gydymo išlaidos nėra įkandamos ir finansiškai pakeliamos Olgos globėjams. Klinikos pateiktos preliminarios gydymo išlaidos sudaro daugiau nei 10 tūkstančių svarų sterlingų, o dar papildomai kainuotų lėktuvo bilietai ir apgyvendinimas po operacijos, – sako labdaros ir paramos fondo „SOS vaikų kaimai“ Ekstremalių situacijų projektų vadovė Renata Aleknienė. – Nepaisant išvardintų iššūkių, šeima yra labai organizuota ir draugiška. Kiekvienas vaikas žino, kaip elgtis ir kokios jo pareigos šeimoje.“

Šeima viliasi, kad Anglijos gydytojai galės padėti Olgai ir ji atgaus regėjimą.

Aukoti galima:
Banko pavedimu
SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija
Sąsk. Nr. LT06 7044 0600 0119 3478
Swedbank
Paskirtis: Olga

Užsiregistruoti konsultacijai pas akių gydytoją galite manodaktaras.lt platformoje, paspaudę čia.