Greitoji medicinos pagalba / BNS nuotr.

Vilniuje psichologai pradeda teikti skubias konsultacijas nelaimės atveju

manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-04-28 15:24
Vilniaus savivaldybės Psichikos sveikatos centro specialistai pradeda teikti skubias konsultacijas nutikus įvairioms nelaimėms ar krizėms.
Psichologai teiks konsultacijas po eismo įvykio, nutikus krizei ar kitai sunkiai situacijai, jie dirbs kartu su Greitosios medicinos pagalbos (GMP) brigada, atvykstančia į įvykio vietą. Specialistai galės konsultuoti ne tik nukentėjusius ir artimuosius, bet ir pačius medikus.

Sostinės psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius sako, kad ši paslauga skirsis nuo plačiai paplitusių pagalbos linijų su psichologinėmis problemomis susiduriantiems žmonėms, nes ji bus aktyviai siūloma staigios nelaimės ar šoko ištiktiems žmonėms „praktiškai įvykio vietoje“.

„Kol vyksta karantinas, pagalba teikiama nuotoliniu būdu, kai GMP dispečeriai ar GMP darbuotojai sujungia asmenį, kuriam reikalinga ši pagalba, su mūsų psichologais. Norint gauti šią paslaugą, reikėtų skambinti tiesiog 112 ir susisiekti su GMP dispečeriu“, – sako Sostinės psichikos sveikatos centro direktorius M.Marcinkevičius.

Psichikos sveikatos centro psichologai jau trečią savaitę dirba po 12 valandų, o ateityje planuoja pagalbą teikti visą parą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Psichologas: krizės sukeltų mirčių skaičius gali viršyti mirtingumą nuo koronaviruso

Šaltinis: BNS