Urologas dr. Mindaugas Danilevičius: laiku suteikta pagalba išgelbėjo moters gyvybę
Medikas džiaugiasi, kad konsultuojant nuotoliniu būdu, pavyko ne tik sėkmingai nustatyti amerikietės diagnozę, bet ir iškviesti greitąją pagalbą bei suderinti, kad moteris būtų skubiai paguldyta į ligoninę, juk ne paslaptis, kad tikrai ne kiekvienas greitosios pagalbos ar priėmimo skyriaus medikas galėtų susikalbėti užsienio kalba.

Urologas dr. Mindaugas Danilevičius
Į gydytojo M.Danilevičiaus videokonsultacijas registruojasi pacientai varginami pačių įvairiausių sveikatos problemų. „Dalis nerimauja, jog galbūt užsikrėtė ir serga lytiškai plintančia liga, dalinasi įtarimais, kad serga sėklidžių vėžiu, šlapimo pūslės uždegimu, Peirono liga (varpos kreivumas), inkstų akmenlige, šlapimo nelaikymu ir kitomis“, – sako gydytojas urologas.
Diagnozavo itin retą susirgimą
Gydytojas dalinasi įspūdžiais, kaip per videokonsultaciją jam pavyko nustatyti retą ligą – prolaktinomą. Tai yra galvos smegenų auglys, kuris gamina prolaktiną. „Žmogus skundėsi erekcijos sutrikimais, jam buvo atlikti hormoniniai tyrimai, t.y. testosterono, prolaktino, moteriškų lytinių hormonų ir kitų. Kas užvedė ant kelio? Tyrimai parodė labai didelį kiekį prolaktino kiekį organizme, todėl pacientui buvo rekomenduota atlikti galvos magnetinį rezonansą, kuris ir patvirtino galvos smegenų auglį“, – pasakoja M.Danilevičius. Toliau šis pacientas tęsia gydymą pas neurochirurgus. „Prireikė ir mediko kompetencijos, ir netgi nuojautos. Tokie atvejai yra itin reti, bet pasitaiko. Todėl kiekvieną paciento nusiskundimą reikia išklausyti labai atidžiai“, – sako gydytojas.
Medikas džiaugiasi, kad žmonės tampa sąmoningesni, patys domisi, nebijo paklausti, užduoda daug kompetentingų klausimų. Ir apskritai nebebijo daktaro, kaip anksčiau kad bijodavo. „Gydant ligą visada smagu, kai medikas tampa draugu, patarėju, o ne baubu“, – teigia gydytojas urologas.
Vaistai – artimiausioje vaistinėje
Beveik kiekvienos videokonsultacijos metu gydytojui urologui M.Danilevičiui tenka skirti vaistus, išrašyti elektroninį receptą. Jeigu pacientas pageidauja, medikas pasirūpina, jog arčiausiai ligonio namų esančioje vaistinėje vaistas būtų užsakytas. „Pasirūpiname, kad pacientui nereikėtų vaikščioti kelis kartus ar ieškoti medikamento keliose vaistinėse. Ligonis ateina ir jį pasiima“, – pasakoja gydytojas. Pasak jo, dažniausiai pacientui pakanka tik elektroninio recepto, jis medikamentus susiranda ir patys. „Dažnai tą darėme karantino metu, rūpinomės, kad vaistai būtų artimiausioje vaistinėje prie paciento namų, kad jam pavyktų išvengti socialinių kontaktų. Jeigu žmogus pageidauja, tokią paslaugą teikiame ir šiuo metu“, – teigia medikas.
Videokonsultacijai reikėtų pasiruošti
Registruodamiesi konsultacijai dažniausiai pacientai jau būna parašę, kokie simptomai juos vargina, kokiu klausimu kreipsis, ir pagal tai gydytojui jau būna aišku, apie vyks pokalbis. „Kai kada žmogus nieko neparašo, tik užsiregistruoja konsultacijai. Todėl visada prašome, kad pacientas parašytų, kokia sveikatos problema jį užklupo. Kad žinotume, kiek laiko skirti konsultacijai. Šiaip didelio pasiruošimo man nereikia, nes tokių urologinių klausimų, į kuriuos šiandieninė medicina neturėtų atsakymo nelabai yra. Vienoks ar kitos problemos sprendimo būdas tikrai yra“, – tvirtina gydytojas urologas M.Danilevičius.
Gydytojas turi atsakymą skeptikams: „Jeigu pacientui būtini tyrimai, mes nusiunčiame jį išsitirti. Videokonsultacijos metu jis gali atsiųsti mums savo duomenis, savo nuotraukas, savo atliktų tyrimų duomenis, jis gali parodyti tą kūno vietą, kuri jam kelia neaiškumų, įtaria kažkokį sveikatos sutrikimą. Žinoma, paciento nepačiupinėsi, neatliksi uroskopijos, bet visada galima nusiųsti pacientą atlikti tyrimų į ligoninę“.
Videokonsultacijos ir toliau bus reikalingos
Gydytojas neabejoja, kad konsultacijos nuotoliniu būdu turi ateitį Lietuvoje net ir pasibaigus karantinui. „Turime užsienyje gyvenančių pacientų, taip pat gyvenančių kitame mieste, kuriems reikia greitos, aiškios konsultacijos su specialistu. Kam jam važiuoti 200-300 ar skristi net tūkstančius kilometrų, jeigu gali pasikonsultuoti internetu?“, – klausia medikas. Pasak gydytojo, pacientas gauna didžiulį kiekį informacijos, o sumoka sąlyginai nedidelę kainą. „Šiuo metu videokonsultacija kainuoja 30 eurų, o atėjus gyvai pasikonsultuoti, jam tektų sumokėti mažiausiai 60 eurų, o kai kuriose klinikose ir 80 eurų. Pacientas sutaupo pinigų, sutaupo savo laiko, nereikia važiuoti, o gauna tikrai nemažą kiekį informacijos ir pagalbos, lyginant su tuo, kiek jis investavo, t.y. tik vieną skambutį“, – sako gydytojas urologas.
M.Danilevičius susidomėjo šia medicinos paslauga prieš 10 metų, kai Vokietijoje dalyvavo konferencijoje, kurioje buvo pristatytos telemedicinos paslaugos. Jam tik apmaudu, jog į Lietuvą ši galimybė keliavo taip ir ilgai: „Deja, daugelyje sričių Lietuvoje technologijos stipriai vėluoja, todėl manau, jog telemedicina išpopuliarės po 3-4 metų“.
Užsiregistruoti pas gydytoją urologą dr. Mindaugą Danilevičių nuotolinei videokonsultacijai galite ČIA.