Ligoninės priimamasis / Shutterstock nuotr.

Tyrimas: valstybinio gydymo įstaigų paslaugos netenkina daugelio šalies gyventojų

manodaktaras.lt
Publikuota: 2022-08-18 19:03
Lietuvos gyventojai mano, kad valstybinių gydymo įstaigų veikla ir paslaugos šalyje nėra pačios geriausios, o daugiau nei pusė – 51 proc., apklaustųjų savo valstybinės gydymo įstaigos nerekomenduotų kitiems – rodo viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atlikta gyventojų apklausa.
Šių metų liepos 4-19 dienomis atlikto visuomenės nuomonės tyrimo duomenimis, daugiau nei pusė – 53 proc. apklaustųjų valstybinių gydymo įstaigų darbą vertina vidutiniškai. Gerai vertina – 36 proc., greičiau gerai – trečdalis (30 proc.). Kas dešimtas – 10 proc., valstybinių gydymo įstaigų darbą vertina labai blogai.

Gerai vertinti valstybinių gydymo įstaigų darbą dažniau linkusios vyresnės nei 50 metų amžiaus moterys, užimančios vadovaujamas pareigas, specialistės, tarnautojos. Tuo tarpu paslaugų kokybę vertinti vidutiniškai dažniau linksta vyrai iš mažesnių miestų, pensininkai, darbininkai, ūkininkai.

Didelė dalis vyrų ir moterų gerai atsiliepia apie privačių gydymo įstaigų darbą – labai gerai arba greičiau gerai bendrai vertinančių sudaro 77 proc. Labai gerai čia teikiamas paslaugas vertina 18-29 metų amžiaus vyrai su aukštesnėmis (virš 1600 eurų) gaunamomis pajamomis ir gyvenantys didmiestyje.

Apklausos rezultatai taip pat parodė, kad per pastaruosius metus kas ketvirtas – 41 proc., pacientas pasinaudojęs valstybinių gydymo įstaigų mokamomis sveikatos priežiūros paslaugomis už jas pats per įstaigos kasą susimokėjo.

Ta pati apklausa atskleidė, kad kas dešimtas – 10 proc., pacientas per pastaruosius metus bent kartą atsidėkojo už gautas paslaugas neoficialiu būdu – duodamas medikui kyšį vokelyje.

Dažniausiai kyšį prisipažino yra davę vyresni nei 50 metų žmonės iš kaimo vietovių ir nebaigtu viduriniu išsilavinimu. Taip pat gaunantys vidutinį (851 – 1600 eurų) arba virš 1600 eurų darbo užmokestį per mėnesį. Į šią kategoriją patenka pensininkai, specialistai ir tarnautojai bei vadovai.

Tyrimas, kurio metu buvo apklausti 1007 pilnamečių Lietuvos gyventojų, buvo vykdomas interviu metodu 2022 metų liepos 4-19 dienomis.