Pakruojo rajono gyventojos Ados šeimoje – 5 mergaitės ir 8 berniukai.

Tryliktas Ados vaikas gimė ypatingomis aplinkybėmis – pakeliui į ligoninę

manodaktaras.lt
Publikuota: 2023-02-23 20:20
Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos Naujagimių skyriaus Intensyviosios terapijos poste šiuo metu yra aštuoni neišnešioti naujagimiai. Vieno iš jų istorija – išskirtinė. 8 dienų Tadas yra antras ankstukas ir jau 13 vaikas Pakruojo rajono gyventojų šeimoje. 
„Gandrai“ šeimą aplanko kas porą metų

Pasak Naujagimių skyriaus koordinatorės Vaidos Aleksandravičienės, įprasta, kad moterys atvyksta gimdyti antrą ar trečią mažylį, todėl net ir ketvirtą ar penktą gimdanti mama gydytojai neonatologei atrodo unikalu ir verta išskirtinės pagalbos. 

43 metų Ada Respublikinėje Šiaulių ligoninėje gimdo jau penktą kartą. Ji santūri ir kukli, didvyre nesijaučia, o Moters ir vaiko klinikos medikams negaili pagyrų. 

Paprašyta prisiminti 34-tą nėštumo savaitę pasaulį išvydusio Tado gimimą, moteris sako lemtingąją vasario 15-ąją su vyru buvusi Panevėžyje. Sutuoktinei prasčiau pasijutus, nieko nelaukdami abu automobiliu išvyko į Respublikinę Šiaulių ligoninę. Kelyje iškvietė greitąją medicinos pagalbą, mat moterį vis labiau kaustė skausmai.

Į pasaulį Tadukas atkeliavo greitosios automobilyje, jau besiartinant prie Moters ir vaiko klinikos. Mažylis svėrė 2195 gramų, ūgis – 45 cm. Kadangi gimė anksčiau, šiuo metu mažylis prižiūrimas Naujagimių skyriaus Intensyviosios terapijos poste.

Tiesa, prieš šešerius metus šioje šeimoje jau buvo vienas ankstukas, dabar jau šešiametis Pijus. Ada prisimena, kad tąkart naujagimio būklė buvusi prastesnė, nei dabar aštuonių dienų amžiaus mažiausiojo Tado. 

Visi Ados vaikai pasaulį išvydo natūraliai, nėra buvę jokių komplikacijų, operacijų ar narkozių. Gimdymai – greiti ir lengvi. Šeima gyvena rajone, ūkio darbus prie namų moteris dirbo iki pat nėštumų pabaigos ir jautėsi puikiai.

Šeimoje auga 5 mergaitės ir 8 berniukai. Iš Žemaitijos kilusi mama sako, nors abu su vyru yra kilę iš daugiavaikių šeimų, apie gausią šeimą nesvajoję. Tiesa, daugiavaikė mama prisimena, kad jos močiutė turėjusi net 18 vaikų. Ada laiminga, kad ir jos šeimą kas porą metų aplanko gandrai. 

Auginti nesunku, svarbiausia – išauklėti

Pirmąjį mažylį ji pagimdžiusi 18-os ir sako, jog motinystė su kiekvienu vaiku nekito, tik meilės daugėjo.

„Visus vienodai myliu ir auklėju. Tiesa, kantrybės tikrai reikia, kaip ir kiekvienai mamai. Auginti juos nėra sunku, svarbiausia yra išauklėti. Daugiau priežiūros reikia pusantrų metų mažylei, o vyresnieji jau savarankiškesni, žaislus susitvarko, turi savo režimą, miegoti eina 9 valandą vakaro, vasarą mėgsta žaisti lauke, padeda šeimos ūkyje“, – pasakoja pakruojiškė.

Moteriai labai padeda vyras. Kol ji ligoninėje su naujagimiu, sutuoktinis rūpinasi likusiomis namuose atžalomis. 

Paklausta, ar ko trūksta šeimai, sako gyvenantys ūkiškai ir kukliems poreikiams visko pakanka. Vaikai – sotūs, švarūs, prižiūrėti. Penki vaikai – pilnamečiai. Vyriausiajai dukrai – jau 26-eri. Trylikos vaikų mama jau turi ir penkis anūkus.

Respublikinės Šiaulių ligoninės informacija