Pora / Shutterstock nuotr.

Sveiki įpročiai svarbūs ir seksualiniam gyvenimui – kaip vyrai gali pasirūpinti savo lytine sveikata?

manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-03-19 09:00
Šiuolaikinis gyvenimo būdas turi neigiamos įtakos vyrų lytiniam gyvenimui. Dėl sėslaus gyvenimo būdo susilpnėjusi kraujotaka, patiriamas stresas gali pasireikšti sumažėjusiu lytiniu potraukiu, erekcijos problemomis. Šios problemos dažnesnės nei galėtume pagalvoti. Pakurstyti aistrą nepadeda ir karantinas, kai daugybę laiko praleidžiame kartu. Kokiomis priemonėmis vyrai gali pagerinti seksualinį gyvenimą?

Reikšmingą vaidmenį vyro lytiniame gyvenime atlieka kraujospūdis. Taigi svarbu palaikyti gerą širdies ir kraujagyslių sistemos būklę. Kas sveika širdžiai, sveika ir seksualinei sveikatai. Todėl svarbu:

Būti fiziškai aktyviems, išlaikyti normalų kūno svorį

Reguliarus fizinis aktyvumas labai svarbus širdies ir kraujagyslių sistemai. Vos 30 minučių bėgimo, plaukimo ar kitos rūšies mankštos per dieną gali padidinti seksualinį pajėgumą.

Sveikai maitintis

Širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatai svarbu sveika mityba. Tam tikri produktai padeda gerinti kraujotaką, taigi yra svarbūs intymiam gyvenimui:

  • Čili ir kiti pipirai – natūraliai aštrūs produktai mažina aukšto kraujospūdžio riziką

  • Bananai – juose esantis kalis mažina kraujo spaudimą

  • Svogūnai ir česnakai – gerina kraujotaką

  • Omega-3 riebalų rūgštys – naudingos kraujotakai. Jų gausu lašišoje, ančiuviuose, tune, avokaduose, alyvuogių aliejuje.

  • Vitaminas B1. Jis labai svarbus sklandžiam nervų sistemos signalų perdavimui, įskaitant signalus iš smegenų į varpą. Šio vitamino gausu kiaulienoje, žemės riešutuose ir pupelėse.

  • Kiaušiniai. Kiaušiniuose yra daug kitų B grupės vitaminų. Jie padeda subalansuoti hormonų lygį. Tai gali sumažinti stresą, kuris dažnai ir slopina erekciją.

Valdyti stresą

Stresas daro didelę įtaką mūsų bendrai sveikatai, o taip pat mažina lytinį potraukį, neigiamai veikia potenciją. Stresas neigiamai veikia širdies ritmą, didina kraujo spaudimą. Patiriant stresą gali būti erekcijos sutrikimų, sunku pasiekti orgazmą. Be to, vyrai stresą dažnai malšina žalingais įpročiais, o tai taip turi neigiamos įtakos seksualiniam pajėgumui. Taigi svarbu išmokti valdyti stresą, rasti sveikų atsipalaidavimo būdų. Fizinis aktyvumas – puikus būdas išlieti susikaupusį stresą. Atviras pokalbis su partnere apie patiriamą stresą gali ne tik nuraminti, bet ir sustiprinti santykius.

Atsisakyti žalingų įpročių

Rūkymas ir alkoholio vartojimas galbūt padeda trumpam atsipalaiduoti, bet tai neigiamai veikia vyrų seksualinį pajėgumą.
Tyrimai rodo, kad šiek tiek raudonojo vyno pagerina kraujo apytaką, tačiau per didelis alkoholio vartojimas gali turėti neigiamą poveikį. Mesti rūkyti – pirmas žingsnis, siekiant pagerinti potenciją ir sustiprinti seksualinę sveikatą.

Būti saulėje

Saulės spinduliai stabdo melatonino gamybą organizme. Melatoninas – hormonas, padedantis užmigti, o taip pat mažinantis mūsų seksualinį potraukį. Mažiau melatonino – didesnis lytinis potraukis. Buvimas saulėje padės sužadinti jūsų lytinį potraukį, ypač žiemos mėnesiais, kai organizmas šios medžiagos gamina daugiausiai.

Praktikuotis

Seksas yra pati geriausia praktika, bet prailginti lytinio akto trukmę gali padėti ir masturbacija.
Vis dėlto, jei masturbuodamiesi skubate, lytinio akto su partnere trukmė taip pat gali sutrumpėti. Taigi žaiskite su savimi tiek ilgai, kiek norite, kad truktų judviejų aktas.

Demonstruoti partnerystę

Seksas – komandinis dviejų žmonių užsiėmimas. Sutelkite dėmesį į partnerės pageidavimus, abipusiu sutarimu kontroliuokite meilės akto tempą. Taip užtikrinsite didesnį abipusį malonumą.

Jei patiriate erekcijos arba kitus sutrikimus, nedvejodami aptarkite tai su savo gydytoju.