Sostinėje atidarytas pirmasis mobilus koronaviruso patikros punktas. BNS nuotr.

Sostinėje atidarytas pirmasis mobilus koronaviruso patikros punktas

manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-03-18 18:59
Vilniuje trečiadienį atidarytas pirmasis mobilus koronaviruso patikros punktas „Statyk ir važiuok“ automobilių stovėjimo aikštelėje Savanorių pr. 124, skelbia sostinės savivaldybė.
„Mes iš sveikatos apsaugos viceministrės Linos Jarusevičienės gavome žodinį patikinimą, kad testuotis galim. Tą šiandien ir darom. (…) Raštai suvaikščios rytoj“, – žurnalistams trečiadienį sakė Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Pagal anksčiau Sveikatos apsaugos ministerijos skelbtą tvarką, į tokius punktus priduoti ėminio žmogus atvykti gali tik paskambinęs karštąja linija 1808 ir gavęs nukreipimą.

„Vietoje karštosios linijos dabar suveikė jos pakaitalas – už greitąją pagalbą atsakingas žmogus Sveikatos apsaugos ministerijoje mums perkreipė srautą, kuris šiaip važiuotų į Santaras, tai jie važiuos čia“, – kalbėjo P. Poderskis.

Anot jo, į šį mobilų patikros punktą trečiadienį turėtų atvykti trys žmonės, kurie priduos savo mėginius.

Kaip teigia Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius, ketvirtadienį punktas turėtų veikti pilnu pajėgumu ir priimti pacientus, kurie bus nukreipti karštosios linijos gydytojų-konsultantų.

Taip pat planuojama, jog ketvirtadienį Vilniuje bus atidarytas dar vienas punktas „Statyk ir važiuok“ aikštelėje prie „Siemens“ arenos, o penktadienį – ir prie Valakampių pliažo.

Visuose šiuose punktuose, anot P. Poderskio, per dieną bus įmanoma paimti 120 ėminių, kurie bus siunčiami į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją.

Mobilūs koronaviruso patikros punktai įrengiami Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Utenoje, Tauragėje ir Telšiuose.

Šiuo metu mėginių tyrimus dėl koronaviruso atlieka Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL).

Sveikatos apsaugos ministerija tyrimus taip pat leido daryti Santaros klinikų, Kauno klinikų, Klaipėdos universitetinės ligoninės ir Respublikinės Šiaulių ligoninės laboratorijose, tačiau kol kas jie turi būti siunčiami pertikrinti į NVSPL.

Šaltinis: BNS