Šeimos gydytojo konsultacija / 123RF.com nuotr.

Šeimos gydytojas ar daktaras „Googlas“? Konsultacija su gydytoju padeda nepasimesti informacijos gausoje

Monika Kairiene
Publikuota: 2020-05-28 09:20
Karantino metu apribojus patekimą pas gydytojus, pacientai dažniau informacijos apie simptomus ieško internete. „AND klinikos“ šeimos gydytojas Mindaugas Paulius, konsultuojantis ir nuotoliniu būdu, sako, kad kartais tenka nuraminti tokius pacientus ir padėti nepasimesti informacijos gausoje.
„AND klinikos“ šeimos gydytojas Mindaugas Paulius sako, kad karantinas kai kuriuos pacientus privertė labiau pasidomėti savo sveikata: „Pacientai galbūt patys išmoko labiau vertinti sveikatos būklę, išsispręsti nedideles problemas. Kartais būdavo ir tokių perteklinių konsultacijų dėl nedidelės problemos, kuri dingdavo po kelių dienų“, – teigia gydytojas M.Paulius, konsultuojantis pacientus ir nuotoliniu būdu.

Karantino metu pacientai linkę informacijos apie simptomus ieškoti internete. Tačiau, pasak šeimos gydytojo M.Pauliaus, internete rastą informaciją apie sveikatą reikia vertinti kritiškai: „Vien simptomai labai mažai reiškia, reikia žiūrėti klinikinį vaizdą, simptomų derinius, o iš vieno simptomo pacientai prisigooglina pačių įvairiausių ligų. Tenka pacientus nuraminti, sudėlioti informaciją į vietas“, – pasakoja gydytojas M.Paulius.

Šeimos gydytojas Mindaugas Paulius

Šeimos gydytojas Mindaugas Paulius

Pasak šeimos gydytojo M.Pauliaus, internete rasta informacija, susijusi su sveikata, gali būti iš nepatikimų šaltinių.

„Informacijos internete labai daug ir dažniausiai ji gąsdinančio pobūdžio. Rašyti gali bet kas, dabar matome ir antivakcininio judėjimo propagandą, ir protestą prieš 5G ryšį. Žmogui sunku atsirinkti, kur tiesa. Kai pabendrauja su gydytoju, šiek tiek aprimsta“, – sako šeimos gydytojas M.Paulius.

Užsiregistruoti pas šeimos gydytoją Mindaugą Paulių nuotolinei videokonsultacijai galite ČIA