Pilvo chirurgo videokonsultacija – ar tai yra įmanoma?

Abdominalinis (pilvo) chirurgas Vitalijus Eismontas
„Sunku pasakyti, kaip jaučiasi pacientai, bet gydytojams tikrai labai patogu. Manau, kad turėtų būti patogu ir ligoniams, ypač gyvenantiems užsienyje ar dėl karantino ribojimų negalintiems atvykti į kliniką“, – svarsto V.Eismontas. Pasak gydytojo iš pacientų blogų atgarsių negirdėjo, panašu, kad tokia konsultacijos forma jų netrikdo. Tie, kurie kreipiasi, puikiai supranta, kad liga – tai nėra nei kažkas gėdingo, nei negražu, todėl nesivaržo gydytojui parodyti savo kūno ir probleminių vietų. Juk lygiai taip pat elgtųsi ir mediko kabinete.
Medikas neabejoja, jog yra įvairių pacientų, kitiems tokia konsultacijos forma gali būti ir nepriimtina. Visgi, jau įvykusios konsultacijos liudija, jog tokia paslauga yra labai reikalinga. Pilvo chirurgas sako, kad jo srityje videokonsultacija yra gerokai pranašesnė už pokalbį telefonu. „Aš atlieku skrandžio mažinimo operacijas, žmonės turi didelį svorį, skundžiasi sveikatos problemomis, man reikia juos matyti, kokia kūno struktūra, kaip viską suplanuoti ir ko tikėtis po operacijos“, – pasakoja V.Eismontas.
Labai svarbu, kad konsultuojant galima nustatyti ligos pavojingumo lygį, pasakyti, kas žmogui gresia.
Ir kitų nusiskundimų atvejais gydytojui kur kas lengviau diagnozuoti ligą, kai yra galimybė matyti žmogų ir apžiūrėti jo skaudančią vietą kompiuterio ekrane. „Kai klausaisi žmogaus, ką jis pasakoja, tai jau plius minus susidarai įspūdį, kas jam gali būti, bet pamačius probleminę vietą diagnozuoti tampa gerokai lengviau. Panašiai kaip ir bendraujant su pacientu tiesiogiai. Žinoma videokonsultacija 100 proc. neatstoja tiesioginės konsultacijos, yra tam tikrų niuansų, bet tikrai yra geriau negu vien tik pokalbis telefonu“, – sako pilvo chirurgas. Ne kartą medikui teko išrašyti elektroninius receptus, karščiuojančiam pacientui prireikė antibiotikų.
Gydytojo teigimu, labai svarbu, kad konsultuojant galima nustatyti ligos pavojingumo lygį, pasakyti, kas žmogui gresia. „Jeigu matai, kad ekstra atvejis, tai ir patari kviestis greitąją ar sėsti į automobilį ir skubėti į ligoninės priėmimo skyrių, kitus gali nuraminti, kad neverta jaudintis, užteks paskirto gydymo, laikytis režimo ir operacijos gali ir neprireikti“, – sako V. Eismontas.
Pilvo chirurgas abejoja, ar videokonsulatacijos pagalba teks diagnozuoti apendicitą. „Įtarti tikrai būtų galima, techniškai ir nustatyti, ko gero, būtų įmanoma, bet ištikus ūmioms, staigioms ligoms skausmo kankinami žmonės ir patys supranta, kad delsti negalima. Jie skambina į greitąją pagalbą“, – sako gydytojas.
Medikas mano, kad videokonsulatacijos galėtų būti puiki alternatyva žmonėms, kurie vengia vizito pas gydytoją ar jį nuolat atidėlioja, o taip pat vyresnio amžiaus pacientams. Kol kas gydytojo jauniausiam pacientui buvo 18 metų, o vyriausieji – 72-73 metų amžiaus, senolių konsultuoti dar neteko.
„Vyresnius žmones, aišku, sudėtinga pasodinti prieš kompiuterio ekraną ir prispirti pasinaudoti videokonsultacija. Visgi, jeigu nėra didelių asmeninių paslapčių, tą būtų galima padaryti dalyvaujant kuriam nors šeimos nariui. Taip juk lengviau būtų gauti mediko konsultaciją, negu užsispyrėlį senolį atvežti į kliniką, į gydytojo kabinetą“, – sako pilvo chirurgas V. Eismontas.
Išbandykite: užsiregistruoti chirurgo, onkologo Vitalijaus Eismonto videokonsultacijai galite platformoje manodaktaras.lt, paspaudę čia.