Šiaulietis Julius susilaužė koją, eidamas padėti išstumti sniege užklimpusį draugo automobilį.

Per plikledį į ligoninę plūstelėjo traumas patyrę šiauliečiai

manodaktaras.lt
Publikuota: 2023-03-14 10:37
Netikėtai „sugrįžus žiemai“ į Respublikinės Šiaulių ligoninės Ortopedijos traumatologijos centrą per praėjusį savaitgalį plūstelėjo traumas patyrę pacientai. Net 73 žmonės, patyrę traumas, atvyko į ligoninę ieškoti medikų pagalbos.
Dauguma susižalojo pargriuvę slidžiose gatvėse, keletas pateko į autoįvykius. Po skubiosios traumatologijos pagalbos kabineto medikų apžiūros net 15 pacientų paguldyti į Ortopedijos traumatologijos skyrių, kur atliktos operacijos. 57 pacientams buvo suteikta reikiama pagalba, sugipsuoti lūžiai ir skirtas ambulatorinis gydymas. 

Gydytojas ortopedas traumatologas Martynas Stančikas, laikinai einantis Ortopedijos-traumatologijos centro vadovo pareigas, vardino savaitgalį įvykusias traumas: čiurnos kaulų lūžiai, riešo kaulų lūžiai, peties traumos, vienas pacientas guli su šlaunikaulio lūžiu. Pasak vadovo, slidumo traumos standartinės. Yra viena ypač sudėtingos būklės pacientė, atvežta iš autoįvykio, kuri patyrė daugybines traumas. Tačiau dauguma į skyrių patekusių pacientų – paslydę ant ledo ar slidaus šaligatvio ar net savo namų kieme.  

Gydytojas ortopedas traumatologas Martynas Stančikas

Gydytojas ortopedas traumatologas Martynas Stančikas

Iš Šiaulių rajono atvykęs Julius susižalojo, eidamas padėti išstumti sniege užklimpusį draugo automobilį. Deja, vyras paslydo ir susilaužė koją. Pirmadienį jau atlikta operacija ir laukia netrumpas gydymas.  

Panaši situacija ištiko ir kitos palatos likimo draugą, pakruojietį Remigijų. Kaime gyvenantis žmogus ėjo šerti gyvulių ir tuo pačiu ketino parnešti malkų. Deja, nepavyko – slystelėjo koja ir pajuto didžiulį skausmą. „Gerai, kad buvo grįžusi dukra su žentu  – nebūčiau iki namų parėjęs. Jie įtempė mane į kambarį ir atvežė į ligoninę, kur nustatytas kaulo lūžimas, atlikta operacija“, – pasakoja pacientas.  

Pakruojietis Remigijus

Pakruojietis Remigijus

Nors jau pavasaris, tačiau už lango tebėra ir sniegas, ir ledas. Dažnas į ligoninės Ortopedijos traumatologijos centro Skubiosios pagalbos apžiūrų kabinetą atvykęs pacientas susižalojo, paslydęs gatvėje ar ant ledo. Pasak laikinojo skyriaus vadovo M.Stančiko,  paslydus labai svarbu tai, kaip žmogus griuvo.

Dažniausiai krentama ištiesus ranką. Todėl dažniausios traumos – riešo raiščio sužalojimas, riešo raiščio patempimas, riešo kaulų lūžiai, neretai įvyksta žąstikaulio viršutinės dalies lūžiai, išnyra žastikauliai. Griūvant nukenčia ir kojos, kurių traumos taip pat dažniausiai susijusios su paslydimais. Pirmiausia nukenčia čiurnos – labai dažni čiurnos raiščių patempimai, kulkšnio lūžiai, kuriuos neretai tenka operuoti. Taip pat dažnos kelio sąnario traumos: sumušimai, raiščių patempimai. Paslydus vyresnio amžiaus žmonėms dažnai įvyksta šlaunikaulio viršutinės dalies lūžimai, dėl ko prireikia rimtos medikų pagalbos.

Respublikinės Šiaulių ligoninės informacija

Užsiregistruoti konsultacijai pas ortopedą traumatologą galite manodaktaras.lt platformoje, paspaudę čia.