COVID-19 infekcijos gydymas / Kauno klinikų nuotr.

Per parą nustatytas 831 naujas COVID-19 atvejis, mirė penki žmonės

manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-03-30 11:52
Per praėjusią parą šalyje nustatytas 831 naujas Covid-19 atvejis, nuo šios infekcinės ligos mirė penki žmonės, antradienį pranešė Statistikos departamentas.
Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 317,9 atvejo.

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 812 Covid-19 pacientų, 81 iš jų – reanimacijoje.

Deguonis papildomai tiekiamas 683 ligoniams, 48 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyta 70 žmonių.

Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė penki žmonės, jiems buvo nuo 60 iki 89-erių metų.

Po du mirusiuosius priklausė 80–89 ir 60–69 metų grupėms, vienam mirusiajam buvo nuo 70 iki 79-erių. Visi šie žmonės mirė ligoninėse.

Nuo Covid-19 Lietuvoje iš viso mirė 3566 žmonės. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 7238 mirtys.

Socialinės globos namuose fiksuojami tik pavieniai atvejai

Socialinės globos namuose šiuo metu fiksuojami tik pavieniai COVID-19 atvejai, tai rodo vakcinos svarbą, antradienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Socialinės globos įstaigose iki vakcinavimo pradžios fiksuoti protrūkiai, su kuriais buvo siejama dešimtys koronaviruso atvejų.

„Svariai sumažėjęs protrūkių socialinės globos namuose, kuriuose dažniausiai gyvena labiausiai koronavirusinės infekcijos pažeidžiami žmonės, skaičius yra ta tendencija, kuri leidžia kalbėti apie lauktus gerėjimo ženklus“, – pranešime teigė laikinoji įstaigos vadovė Giedrė Aleksienė.

„Tai dar kartą įrodo, jog vakcina yra ypatingą reikšmę turintis mokslo prieš virusą laimėjimas ir kad tie, kas jau turi galimybę pasiskiepyti, jos neturėtų atsisakyti“, – sakė ji.

NVSC duomenimis, daugiausia aktyvių protrūkių, kuriuose per pastarąsias dvi savaites registruoti nauji COVID-19 atvejai, praėjusią savaitę fiksuota ugdymo ir gydymo įstaigose – 46 ir 42. 

Lyginant su savaite prieš, anot epidemiologų, toks protrūkių skaičius šiose įstaigose išlieka stabilus.

Specialistai taip pat teigia, kad žymus COVID-19 plitimas fiksuotas prekybos ir baldų gamybos įmonėse. Praėjusią savaitę užfiksuoti 26 protrūkiai šiose įmonėse, kai savaitę prieš – 14.

„Matome, kad infekciją suvaldyti toms įmonėms, kuriose yra didelis darbuotojų skaičius, išties sudėtinga. Dažnai nustatome, kad sunku tinkamai organizuoti pamainas, neįgyvendinami, pavadinkime, epidemiologiškai teisingi sprendimai dėl darbuotojų maitinimo organizavimo“, – teigė NVSC epidemiologė Daiva Razmuvienė.

„Dėl to mūsų specialistai pastaruoju metu daug dėmesio skiria tam vykdami į židinius, vietoje konsultuodami ir kartu padėdami ieškoti geriausių darbo organizavimo sprendimų, siekiant išvengti infekcijos plitimo“, – pridūrė ji.

Praėjusią savaitę septyni aktyvūs protrūkiai registruoti siuvimo įmonėse, 11 – statybos, penki – transporto bei logistikos įmonėse, dar keturi – maisto pramonės įmonėse.

Epidemiologai taip pat teigia ir toliau stebintys tendencijas, kai stabilus išlieka ir šeiminių protrūkių skaičius.

„Vertinant praėjusios savaitės duomenis, matyti, kad užsikrėtimai šeimose ir toliau sudaro apie trečdalį bendrai nustatytų COVID-19 ligos atvejų. Ši tendencija stebima nuo praėjusių metų rudens“, – rašoma pranešime.

NVSC duomenimis, šiuo metu didžiausias protrūkis fiksuotas Visagino ligoninėje, su juo iš viso siejami 56 teigiami atvejai, 40 atvejų siejama su protrūkiu Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, po kelias dešimtys atvejų nustatyta ir įvairiose pramonės įmonėse, ugdymo įstaigose.

Iš viso šalyje šiuo metu registruoti 276 protrūkiai ir su jais susiję beveik 2,2 tūkst. atvejų.