Ortopedo-traumatologo konsultacija / Shutterstock nuotr.

Ortopedas-traumatologas A.Sadauskas: pacientui paieškojus diagnozės internete, po to tenka jį raminti

Monika Kairiene
Publikuota: 2020-07-31 16:50
Internetas suteikia prieigą prie gausybės informacijos, taip pat – ir apie sveikatą. Daug kas esame googlinę savo simptomus ir tikriausiai neretas atvejis, kai simptomų paieška nuveda į vėžio diagnozę. VUL Santaros klinikų Ortopedijos ir traumatologijos skyriaus gydytojas Andrius Sadauskas sako, kad kartais tenka raminti pacientus, kuriems didelį nerimą sukelia internete rasta vėžio diagnozė.

Dirbtinis intelektas gydytojo nepakeis

VUL Santaros klinikų Ortopedijos ir traumatologijos skyriaus gydytojas Andrius Sadauskas sako, kad pacientams, googlinantiems simptomus, sunku teisingai įvertinti randamą informaciją: „Panašūs simptomai gali būti būdingi skirtingiems sindromams ir ligoms. Kol kas dirbtinis intelektas visiškai nepakeičia gydytojo, galbūt ateityje taip bus, bet šiuo metu gydytojo dalyvavimas yra reikalingas, kad būtų galima įvertinti paciento simptomus ir paskirti tolesnį gydymo ir tyrimų planą“, – sako ortopedas-traumatologas A.Sadauskas.

Pagrindinė baimė – vėžys

Diagnozės paieška internete gali sukelti daug nerimo. Gydytojas ortopedas-traumatologas A.Sadauskas sako, kad kartais tenka raminti pacientus, įsibaiminusius, kad jiems – vėžys: „Pagrindinė pacientų baimė – onkologiniai susirgimai. Labai dažnai pacientai, ypač pamatę, kad sutino, padidėjo sąnario apimtis, nerimauja, kad reikia tyrimo dėl onkologinio susirgimo, nors paprastai onkologiniai susirgimai yra gana reti. Tokiu atveju pacientą reikia raminti, kad požymių, rodančių piktybinį susirgimą, nesimato. Bet laukdamas magnetinio rezonanso tyrimo, neretas pacientas labai išgyvena“, – pasakoja gydytojas.

Ortopedas-traumatologas Andrius Sadauskas. Asmeninio archyvo nuotr.

Ortopedas-traumatologas Andrius Sadauskas. Asmeninio archyvo nuotr.

Savigyda užsiimti nereikėtų

Internete ieškoma ne tik diagnozės, bet ir gydymo. Ortopedas-traumatologas A.Sadauskas sako, kad jo darbe tokie atvejai, kai paciento savigyda baigiasi rimtesnėmis pasekmėmis – reti, tačiau dėl gydymo geriau pasitarti su gydytoju: „Pavyzdžiui, pacientas, norėdamas, kad kompresas būtų labai geras, naudoja koncentruoto acto esenciją ir nusidegina odą. Pacientas labai nori greičiau pasveikti ir tiesiog netinkamai įvertina, kokias priemones naudoti“, – sako gydytojas ortopedas-traumatologas A.Sadauskas.

Užsiregistruoti pas ortopedą-traumatologą A.Sadauską galite ČIA.