Oftalmologas. Profilaktinis patikrinimas pas oftalmologą / Shutterstock nuotr.

Oftalmologė D.Šatienė: pradinukų akis reikėtų tikrinti bent du kartus per metus

Aukse Kontrimiene
Publikuota: 2020-08-19 11:58
Oftalmologė Daina Šatienė pacientus, kuriems yra labai svarbūs profilaktiniai patikrinimai, skirsto į dvi grupes pagal amžių. Jos teigimu, reguliariai pas gydytojus turėtų lankytis vyresnio amžiaus pacientai ir vaikai. „Jie auga, labai svarbu periodiškai tikrinti regėjimą, nes mokslai, įtampa, juo labiau nuotolinis mokymasis nepagerino, o atvirkščiai pablogino daugelio mokinių matymą, padaugėjo nusiskundimų dėl akių nuovargio“, – teigia Akių ligų gydymo centro „Pelėda“ oftalmologė.
Gydytoja rekomenduoja patikrinti vaikų regėjimą. „Daugeliui reikėtų pasitikrinti, kokia situacija yra dabar, kaip galima būtų tvarkyti, palengvinti, rekomenduoti pratimų ar parinkti akinius, lašelius palašinti, kad neblogėtų, kai prasidės dideli mokslo krūviai“, – pataria akių gydytoja.

Oftalmologė Daina Šatienė

Oftalmologė Daina Šatienė

Kodėl prastėja vaikų regėjimas?

„Labai sparčiai daugėja trumparegių, manau, kad tai susiję su technologijomis, kadangi vaikai labai daug laiko praleidžia prie kompiuterio monitoriaus, ir dėl mokslų, ir dėl žaidimų. Mažiems vaikams duodami išmanieji telefonai. Pasekmes mato ne tik akių gydytojai, bet ir psichologai“, – teigia akių gydytoja. Pasak medikės, diagnozuojama ne tik daugiau trumparegių, bet ir spazmuojančių akių: pailsi – mato, pavargsta nuo įtampos – vėl nemato. „Spazmus dar galime reguliuoti akių pratimais, yra ir lašai, kurie šiek tiek koreguoja, o diagnozavus trumparegystę tenka nešioti akinius. Vaikų su akinukais daugėja. Profilaktiškai vaikams, jeigu pastebima, kad silpnėja regėjimas ar  tėvai nešioja akinius, rekomenduojama tikrinti akis 2 kartus per metus“, – pataria gydytoja oftalmologė D.Šatienė.

36 sek. trukmės pratimas sustiprins akių raumenis

Akių gydytoja D.Šatienė tvirtina, kad pratimai akims ne tik sustiprina akių raumenis, bet ir gali šiek tiek pristabdyti trumparegystės vystymąsi. Tėvams būtina pakontroliuoti, kad vaikai juos padarytų juos kiekvieną dieną.

„Vienas paprasčiausių: atsistoti prie lango, pro kurį toli matai. Pirmas 6 sekundes reikia žiūrėti į ant lango akių lygyje priklijuotą taškiuką. Atstumas iki to taškiuko turėtų būti 40 cm. Tai yra žiūrėjimas arti ir vaikas turėtų fokusuoti žvilgsnį į tą tašką. O po to 6 sek. žiūrėti kiek įmanoma tolyn. Po to vėl arti. Kartoti mažiausiai 3 kartus. Pratimas užtrunka tik 36 sekundes. Labai rekomenduoju atlikti nors vieną kartą per dieną, jeigu pavyks du kartus, dar geriau. Tai akies raumenų mankšta, kuri padės akims mažiau spazmuoti, vaikai geriau matys. Netgi šiek tiek gali pristabdyti trumparegystės vystymąsi“, – pataria gydytoja oftalmologė.

Užsiregistruoti pas gydytoją oftalmologę Dainą Šatienę GALIMA ČIA.