Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro laboratorija. Koronaviruso ėminių tyrimas / BNS nuotr.

Nustačius dar vieną koronaviruso atvejį, „Maxima“ ištirs virš 200 darbuotojų

manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-07-18 17:30
Vilniuje esančio „Maximos“ sandėlio darbuotojai patvirtinus koronavirusą, bus ištirta daugiau kaip 200 darbuotojų, šeštadienį pranešė bendrovė.
Vilniuje esančio „Maximos“ sandėlio darbuotojai patvirtinus koronavirusą, bus ištirta daugiau kaip 200 darbuotojų, šeštadienį pranešė bendrovė.

Užsikrėtusi darbuotoja nuo birželio 29 dienos iki liepos 13 dienos atostogavo, prekybos tinklo žiniomis, Lietuvoje. Į darbą jį grįžo liepos 16 dieną – tada jai ir atliktas tyrimas dėl COVID-19.

„Šią savaitę ištyrėme daugiau nei 100 savo sandėlių darbuotojų – pasitvirtino tik vienas tyrimas darbuotojai, kuri tyrimo dieną buvo ką tik grįžusi į darbą po atostogų. Artimo kontakto su kolegomis ji neturėjo. Koronavirusui būdingų simptomų nejaučia ir temperatūros neturi. Šiuo metu darbuotoja yra saviizoliacijoje, o sandėlis pilnai dezinfekuotas“, – pranešime spaudai teigė „Maximos“ atstovė Ernesta Dapkienė.

Prevenciškai iki kitos savaitės vidurio bus ištirti visi vieno iš „Maximos“ Kirtimų sandėlio darbuotojai, skirtingų sandėlių apsaugos darbuotojai bei bendrovės darbuotojai, gyvenantys Rūdiškėse ir Onuškyje.

Pasak prekybos tinklo atstovų, tokio masto tyrimą paskatino atlikti per pastarąsias savaites nustatyti keli teigiami koronaviruso atvejai Kirtimų gatvėje esančiuose sandėliuose ir gauta informacija dėl pasitvirtinusių koronaviruso atvejų kitiems žmonėms, su kuriais susiję sergantys sandėlių darbuotojai turėjo artimą kontaktą.

Tyrimus apmokės „Maxima“.

Nuo pandemijos pradžios visoje Lietuvoje patvirtinta  10 koronaviruso atvejų „Maximos“ darbuotojams.

Iš viso Lietuvoje iki šiol patvirtinta daugiau kaip 1900 koronaviruso atvejų, nuo ligos mirė 80 žmonių.