Lietuvoje išsitirti dėl COVID-19 bus galima neišlipus iš automobilio / Shutterstock nuotr.

Lietuvoje dėl COVID-19 bus galima išsitirti neišlipus iš automobilio

manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-03-15 20:19
Kitą savaitę dešimtyje apskričių bus atidaryti koronaviruso patikros „drive-in“ punktai. Į juos automobiliu atvykę gyventojai galės atlikti tyrimus ir važiuoti namo laukti rezultatų, pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
„Kitą savaitę suplanuota, kad startuoja dešimt punktų Lietuvoje vadinamųjų drive-in, kaip šalys kitos naudoja techniką, kai žmonės atvykę automobiliu gali tą tyrimą atlikti, po to važiuoti namo ir laukti rezultato, kad jiems nereikėtų į ligoninę važiuoti“, – sakė ministras A. Veryga.

Ministras teigė kol kas negalintis pasakyti, kokiais atvejais žmonės galės tuos tyrimus atlikti, ar tik jaučiantys simptomus, įtariantys kontaktą su apsikrėtusiais asmenimis, taip pat, kur šie patikros punktai bus įrengti.

„Ketinama tuos taškus, (pasitikrinti žmonėms – BNS) kurie turi simptomus, išplėsti, dešimtyje apskričių specialistai ruošia aprašą. Kai bus suderinta su įstaigoms, bus paskelbta, kur galima atvažiuot ir kam“, – sakė A. Veryga.

Jis taip pat patvirtino, kad galimybė medikų brigadoms vykti į namus paimti koronaviruso tyrimų yra „labai teorinė galimybė“.

„Supraskite, kad atvykusi į namus komanda turi būt pilnai apsirengusi, tai vėlgi didžiuliai ištekliai, ta komanda turi važiuoti. Paprasčiau, kad gyventojai patys atvažiuoja į tam tikrą punktą, nes absoliuti dauguma jų yra su labai nesunkiais simptomais“, – kalbėjo ministras.

Jis taip pat pabrėžė, kad net ir neigiamas tyrimo rezultatas nereiškia, kad iš užsienio grįžę gyventojai galės nesilaikyti saviizoliacijos taisyklių.

„Nesureikšminkime taip tų tyrimų. Tai, kad tyrimų daug padarysime, visiškai nepaneigsime saviizoliacijos, karantinavimo būtinybės. Jei yra bent menkiausias įtarimas, kad turėjote kontaktą, karščiuojate, sloguojate, sėdėkite namuose – tokia yra rekomendacija. Ne važinėtis kažkur, aiškintis ir rizikuoti, kaip atsitiko kai kuriais atvejais, kad žmonėms pakeliavo, pavažiavo autobusais, dabar mes jų net kontaktų nebegalime atsekti, nes nebeįmanoma, o tiesiog būti namie, – dabar pagrindinė rekomendacija“, – kalbėjo A. Veryga.

Lietuvoje kol kas nustatyta 12 koronaviruso atvejų, visi – atvežtiniai.

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės nuo pirmadienio Vyriausybė šalyje įveda karantiną.

Šaltinis: BNS