Latvijoje COVID-19 nustatytas darželinukui / Shutterstock nuotr.

Latvijoje COVID-19 nustatytas darželinukui

manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-03-17 15:34
Latvija antradienį pranešė, kad šalyje patvirtinta dar 11 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų ir kad vienas iš pacientų yra mažametis, lankęs vaikų darželį netoli Rygos. Ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, bendras koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius šalyje padidėjo iki 60.
Centro epidemiologijos pareigūnai paprašė uždaryti vaikų darželį, kurio vienam iš auklėtinių buvo patvirtinta koronaviruso infekcija COVID-19, ir imtis visų būtinų apsaugos priemonių. 

Kai pasireiškė ligos simptomai, vaikas darželio Pinkių miestelyje nelankė. Užkrečiamųjų ligų specialistai aiškinsis, su kuo galėjo turėti kontaktų šis mažametis. 

Darželio vedėja Inga Erdmanė-Hermanė naujienų agentūrai BNS sakė, kad užsikrėtęs vaikas į darželį paskutinį kartą buvo atėjęs kovo 12-ąją. Nuo kovo 13-osios į darželį buvo įleidžiami tik vaikai, kurių tėvai galėjo patvirtinti, kad nei jie, nei jų vaikai neturėjo kontaktų su koronavirusu užsikrėtusiais asmenimis 

I. Erdmanė-Hermanė sakė nežinanti, kur vaikas užsikrėtė ir kokiose šalyse lankėsi jo šeima. Pasak jos, šiuo metu darželyje jau paskelbtas karantinas.

Šaltinis: BNS