Kepenų transplantacijos operacija / Kauno klinikų nuotr.

Kauno klinikose 2021-aisiais – rekordiškai daug kepenų transplantacijų

manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-12-30 16:20
Šią savaitę Kauno klinikų specialistai atliko jau šešioliktą kepenų transplantaciją, kuri pacientei, sergančiai reta kepenų liga, tapo vienintele viltimi pasveikti. Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos vadovas prof. Juozas Kupčinskas teigia, kad tai – rekordinis kepenų transplantacijų skaičius per metus ligoninės istorijoje. „Tik dėka daugiadalykės profesionalų komandos, išvystytos infrastruktūros ir tinkamo pasiruošimo galime pasiekti tokių reikšmingų rezultatų transplantologijos srityje“, – sako profesorius.
Gastroenterologijos klinikos vadovas prof. Juozas Kupčinskas / Kauno klinikų nuotr.

Gastroenterologijos klinikos vadovas prof. Juozas Kupčinskas / Kauno klinikų nuotr.

Kauno klinikų Chirurgijos klinikos Kasos, kepenų ir tulžies latakų chirurgijos skyriaus vadovas doc. Tomas Vanagas tiki, kad rekordinį 16 kepenų transplantacijų skaičių, atliktą per metus, pavyko pasiekti dėl profesionalios organų transplantacijų komandos pastangų. „Tokiai motyvuotai ir iniciatyviai komandai, manau, nėra nepasiekiamų rezultatų, – džiaugiasi doc. T.Vanagas. – Metų pradžioje, kovojant su COVID-19 pandemija, kiekviena kepenų transplantacija buvo labai didelis iššūkis, nes buvo neaišku, ar užteks žmogiškųjų resursų, vietų intensyvios terapijos skyriuje.“ Docentas priduria, kad visos kepenų  transplantacijos, atliktos Kauno klinikose, buvo sėkmingos.

Kasos, kepenų ir tulžies latakų chirurgijos skyriaus vadovas doc. Tomas Vanagas / Kauno klinikų nuotr.

Kasos, kepenų ir tulžies latakų chirurgijos skyriaus vadovas doc. Tomas Vanagas / Kauno klinikų nuotr.

„Net kovojant su COVID-19 pandemija, kepenų transplantacijų programa Kauno klinikose sėkmingai tęsiama ir vystoma, – priduria prof. J.Kupčinskas. – Organų transplantacijos dažnai yra vienintelis gyvybę gelbstintis gydymo metodas, todėl džiugu, kad Lietuvoje šis procesas nenutrauktas net sudėtingais pandeminiais metais. Didelė dalis Europos šalių, net ir susidūrę su labai rimta COVID-19 situacija, kai gydė tūkstančius sunkios būklės pacientų intensyviosios terapijos skyriuose, nenutraukė donorystės proceso ir transplantacijos paslaugų.“

Transplantacijos – tai komandinis darbas, neįsivaizduojamas be gydytojų, gydytojų rezidentų, slaugytojų ir transplantacijų koordinatorių. Sklandų darbą transplantacijų metu Kauno klinikose užtikrina dešimtys specialistų: donorų ir transplantacijų koordinatoriai, gydytojai anesteziologai reanimatologai, chirurgai, urologai, oftalmologai, nefrologai, gastroenterologai, kardiologai, pulmonologai ir kiti. Slaugytojai ir pagalbiniai darbuotojai taip pat dalyvauja visuose sudėtinguose transplantacijų procesuose ir yra svarbi jų sklandumą užtikrinanti dalis.

Šaltinis: Kauno klinikų inf.