Meniu turėtų būti sudarytas iš įvairiausių maisto grupių, tai ir švieži vaisiai bei daržovės, grūdai, liesi baltymai, ir neriebūs pieno produktai. Shutterstock nuotr.

Kaip maitintis, jei buvo atliktas cezario pjūvis?

manodaktaras.lt
Publikuota: 2019-05-23 15:04
Cezario pjūvis tai chirurginė procedūra, atliekama tada, kai kūdikis negali gimti savarankiškai. Operacijos metu prapjaunamos pilvo ir gimdos sienelės. Po gimdymo dažna moteris nori atsikratyti keletos nereikalingų kilogramų, tačiau neverta pamiršti, kad pagimdžius, o ypač jei buvo atliktas cezario pjūvis, svarbu sveikai maitintis, šitaip pažeistos vietos sugyja greičiau.
Sveikos mitybos keliu

Geriausias būdas užtikrinti adekvatų sveikimą po cezario pjūvio tai sveikai maitintis, sako gydytojai. Tai reiškia, kad meniu turėtų būti sudarytas iš įvairiausių maisto grupių, tai ir švieži vaisiai bei daržovės, grūdai, liesi baltymai, ir neriebūs pieno produktai. Svarbiausia vengti greito maisto ir labai kaloringų patiekalų, nes tai kelias į greitą kilogramų augimą.

Patyrus cezario pjūvį fizinės veiklos kiekis ribojamas, o tai reiškia, kad kurį laiką jums bus uždrausta daug judėti bei sportuoti. Moterys svorio metimo klausimu pirmiausia turėtų pasikonsultuoti su gydytoju. Dažniausiai rekomenduojama nemesti svorio ir nesportuoti bent 6 savaites po gimdymo, rašo „Live Strong“.

Maisto medžiagos, kurių privalai gauti:

Baltymai

Patyrus cezario pjūvį labai svarbu vartoti pakankamai baltymų, nes pastarieji padeda atsistatyti audiniams ir skatina jų gyjimą. Valgykite vištienos, žuvies, liesos raudonos mėsos ir kiaulienos patiekalus, meniu paįvairinkite sėklomis ir ankštinėmis kultūromis. Per dieną reikėtų suvartoti apie 170 g baltymų. Ruošiama mėsa neturėtų būti kepama apvoliota kiaušinio plakinyje ir džiūvėsėliuose, geriausia ją virti arba kepti orkaitėje su nedideliu riebalų kiekiu, patartina alyvuogių aliejuje.

Vitaminas C

Vitaminas C puikiai gydo žaizdas ir padeda išvengti infekcijų, todėl jis ypač svarbus cezario pjūvio operaciją patyrusioms mamytėms. Vitamino C yra citrusiniuose vaisiuose, melionuose, žemuogėse, bulvėse, pomidoruose ir brokoliuose, t.t. Vaisius ir daržoves, kuriuose yra vitamino C galima valgyti priešpiečiams ir pavakariams, t.y. užkandžio metu. Pasisekė toms, kurios gimdė arba gimdys vasarą, nes šiltuoju metų laiku mūsų krašte galima rasti daugiau kokybiškų vaisių, uogų bei daržovių.

Geležis

Cezario pjūvio metu netenkama daug kraujo. Geležis padeda atstatyti kraujo būklę ir skatina hemoglobino gamybą. Geležis svarbi ir puikiai imuninės sistemos būklei palaikyti. Geležies šaltiniai tai raudona mėsa, paukštiena, kiaušiniai, žuvis ir ankštinės kultūros (žirniai, pupelės, t.t.). Jei geležies iš šių produktų organizmui pasisavinti neužtenka, verta vartoti geležies papildus.

Skysčiai

Vidurių užkietėjimas gali būti viena iš labiausiai varginančių problemų po kūdikio gimimo. Jei nori išvengti šio nemalonaus dalyko, per dieną stenkis išgerti nuo 8 iki 10 stiklinių vandens. Galima gerti ir pieną bei šviežiai spaustas sultis. Rytais išgerk šilto vandens su citrina, kartais jis suveikia geriau, nei bet kurie laisvinamieji.