Peršalimas nėštumo metu – nelaukiamas svečias / Shutterstock nuotr.

Kaip gydomas peršalimas nėštumo metu?

manodaktaras.lt
Publikuota: 2019-04-30 16:12
Aš kosėju, esu persišaldžiusi. Šiuo metu laukiuosi kūdikio. Ar verta nerimauti? Kai laukiatės, imuninė sistema patiria tam tikrų pokyčių, jos pagrindinis tikslas yra apsaugoti besivystantį kūdikį. Tai reiškia, kad jūsų pačios organizmas gali tapti mažiau atsparus virusams, sukeliantiems kosulį ir peršalimą.
Kaip galiu apsaugoti save nuo peršalimo ir gripo?

Deja, nėra galimybės apsaugoti save nuo kiekvieno peršalimo viruso, tačiau galima stiprinti imuninę sistemą šiais būdais:

  • Vadovaukitės subalansuota mityba: kuo daugiau vaisių ir daržovių, pilno grūdo produktų. Visa tai suteiks jūsų organizmui įvairių mineralų ir antioksidantų, tokių kaip vitaminas C, padedantis kovoti su infekcijomis.
  • Gerkite daug skysčių. Tai vanduo, žolelių arbatos, vaisių sultys. Ribokite gėrimus, turinčius kofeino ir cukraus.
  • Jei jaučiatės pavargusi, būtinai pailsėkite. Saugokite save nuo streso.
  • Sportuokite. Tai pagerins kraujo cirkuliaciją ir padės organizmui lengviau nugalėti infekcijas. Atminkite, kad nėštumo metu tinka ne visas sportas.
  • Jei rūkote, liaukitės. Tai žalinga ne tik jūsų kūdikiui, bet ir imuninei sistemai.

Jei planuojate vartoti vitaminus nėščiosioms, prieš tai pasitarkite su gydytoju. Reikalingų maistinių medžiagų galima gauti ne tik vartojant vitaminus, bet ir su maistu.

Kaip gydomas peršalimas nėštumo metu?

Peršalimas nėštumo metu gali priversti sunerimti kiekvieną besilaukiančiąją. Peršalimui priskiriami žemiau išvardinti simptomai:

  • Gerklės skausmas
  • Kosulys
  • Užgulusi nosis
  • Galvos skausmas
  • Silpnas karščiavimas

Geriausias peršalimo gydymas tai ramybė ir poilsis. Gerkite daug skysčių, kad neįvyktų dehidratacija. Jei erzina užgulusi nosis, išbandykite garų inhaliacijas. Į dubenį karšto vandens įlašinkite 2 – 3 lašus eukalipto aliejaus, palinkite virš dubens ir giliai į nosį traukite kylančius garus. Tai padės išvalyti kvėpavimo takus. Panašų poveikį turi ir kylantys garai duše. Jei planuojate nebūti namuose, su savimi pasiimkite eukalipto aliejumi suvilgytą servetėlę. Ją galėsite kartas nuo karto pauostyti, nosis turėtų atsikimšti ir lengviau išsivalyti. Šiek tiek padeda ir mėtiniai ledinukai. Jei skauda gerklę, keliaukite į virtuvę ieškoti medaus ir citrinos, šiuos ingredientus maišykite su karštu vandeniu. Nepakenks ir paprasta mikstūra nuo kosulio ar vaistai nuo kosulio, turintys glicerino ir medaus. Paprasti ledinukai nuo gerklės skausmo taip pat gali padėti.

Jei skauda galvą ar karščiuojate, nebijokite išgerti paracetamolio. Atidžiai sekite vartojimo instrukcija, nėščiosioms paracetamolį vartoti patariama trumpesnį laiką nei įprastai.

Susirgus peršalimu nėštumo metu svarbiausia atminti, kad tie vaistai nuo peršalimo, kuriuos vartojote, kai nesilaukėte, gali nebetikti. Prieš vartojant vaistą geriausia pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Jei vartojate nėštumo metu nerekomenduojamus vartoti vaistus nuo kosulio ar peršalimo, stenkitės tai daryti kuo mažesnį laiko tarpą ir mažesnėmis dozėmis.

Jei nepavyksta išsivaduoti nuo užgulusios nosies, paprašykite gydytojo arba vaistininko, kad rekomenduotų nosies purškalą su oksimetazolinu.

Aš karščiuoju. Kaip galiu gydytis?

Karščiavimas tai viena nemaloniausių būsenų, kuri gali ištikti laukiantis. Karščiavimas pasireiškia tokiais simptomais:

  • Temperatūra;
  • Galvos skausmu;
  • Šaltkrėčiu;
  • Raumenų skausmu;
  • Nuovargiu;
  • Apetito nebuvimu.

Jei labai nerimaujate dėl karščiavimo, apsilankykite pas gydytoją. Karščiuojant patariama kuo daugiau ilsėtis, gerti daug vandens ir vartoti vitaminą C bei jo turinčių sulčių ir vaisių. Manoma, kad vitaminas C padeda greičiau nugalėti infekciją. Karščiuojanti nėščioji nemalonius simptomus gali palengvinti gerdamą paracetamolį, bet prieš tai geriau pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Karščiuojant nėra apetito, bet patartina suvalgyti vieną kitą vaisių, skrebutį ar išgerti stiklinę pieno.

Kada turėčiau apsilankyti pas gydytoją?

Jei karščiavimo simptomai neišnyksta per keletą dienų arba patiriate sunkumų kvėpuojant, apsilankykite pas gydytoją. Tai gali būti antrinių infekcijų požymis. Atminkite, kad nėštumo metu moters imunitetas susilpnėja, todėl paprasčiausias peršalimas gali peraugti į kai ką rimtesnio.

Ar peršalus galima pakenkti vaisiui?

Ne. Nesvarbu, kaip nepatogiai jaučiatės, būkite tikra, kad vaisius kuo puikiausiai apsaugotas nuo virusų. Kita vertus, jei staiga pakilo aukšta temperatūra, geriau vykti pas gydytoją.

Gydytojas nori skirti antibiotikų. Ar tai nepakenks vaisiui?

Vienos rūšies antibiotikus nėštumo metu vartoti saugu, kitos ne. Įsitikinkite, kad jūsų gydytojas žino, jog esate nėščia.

Ar saugu skiepytis nuo gripo nėštumo metu?

Taip, tai visiškai saugu. Nėra jokių duomenų, kad injekcija nuo gripo būtų pakenkusi nėščiosioms. Vakcinoje yra neaktyvus virusas, todėl nei vaisius, nei nėščioji negali užsikrėsti. Kai kurie gydytojai nėščiosioms netgi rekomenduoja vakciną nuo gripo.

Babycentre.co.uk