Meditacija / Vida Press nuotr.

Kaip atsikratyti staiga užplūdusio nerimo – 8 vertingi psichoterapeutės B. Kaleckaitės patarimai

Aukse Kontrimiene
Publikuota: 2020-03-20 09:53
Gyvendami karantino sąlygomis ir kiekvieną dieną sekdami vis augančią užsikrėtusių virusu statistiką, žmonės jaučia didžiulę baimę ir nerimą dėl ateities. Todėl lūžta pagalbos telefonų linijos, neįmanoma priskambinti šeimos gydytojams, o kiekvienas net pats menkiausias negalavimas pradeda atrodyti kaip didžiausia grėsmė.
Vilniaus Geštalto instituto vadovė psichoterapeutė Brigita Kaleckaitė pataria dirbti su savimi. „Daugelį gąsdina tas neapibrėžtumas, bet yra daug būdų, kaip nugalėti savo baimę“, – sako psichoterapeutė. Pasak medikės, jeigu žmonės iki šiol dar neturėjo išsirinkę jiems tinkančio būdo, tai šiuo metu yra sunkiau, bet reikia jį atrasti. Ji siūlo išbandyti pačius populiariausius būdus ir metodus ir neabejoja, kad kuris nors tikrai tiks, norint atsikratyti staiga užplūdusios baimės.

Geštalto terapeutė Brigita Kaleckaitė/Asmeninio archyvo nuotr.

Geštalto terapeutė Brigita Kaleckaitė/Asmeninio archyvo nuotr.

  1. Gilus kvėpavimas. Galima atsistoti prie praviro lango ir giliai, lėtai kvėpuoti skaičiuojant nuo vieno iki 10.
  2. Meditacija. Yra daug būdų, galima rasti informacijos internete, netgi susirasti tam tinkančios muzikos.
  3. Muzikos klausimas. Mėgstama muzika taip pat gali padėti atitolinti neramias mintis.
  4. Pokalbis su draugais. Galima skambinti telefonu, kalbėtis, o dar geriau susisiekti per vaizdo konferenciją, kur ir matysite vienas kitą.
  5. Sportas. Nemažai kineziterapeutų veda mankštas tiesiogiai internete, tad galima stebėti ir mankštintis kartu.
  6. Garsiai dainuoti. Yra žmonių, kuriems tai padeda. Tad visai verta pasileisti muziką ir kartu su patinkančiu dainininku garsiai padainuoti širdžiai mielą dainą.
  7. Ieškoti psichologo pagalbos internete ir nebijoti kreiptis. Yra nemažai puslapių socialiniuose tinkluose, kuriuose skelbiama apie psichologų, psichoterapeutų teikiamą nemokamą arba sumažintomis kainomis pagalbą.
  8. „Įžeminimo“ pratimas. Galima jį daryti sėdint. Reikia atsisėsti labai patogiai, kojomis jausti grindis, o visu kūnu reikia kuo tvirčiau prisispausti prie kėdės, „įsižeminus“ reikia keletą minučių ramiai pakvėpuoti. Kitas būdas – galima atsistoti, užsimerkti ir įsivaizduoti, kad esi medis, labai tvirtai stovi, šaknimis skverbiesi į žemę. Ramiai pastovėjus ir pakvėpavus, sugrįžta pojūtis, jog vėl tvirtai stovi ant žemės.

Psichologinė nemokama pagalba medikams online. Kreiptis (8-16 val.) tel. +370 698 81194

Vilniaus Geštalto instituto vadovė psichoterapeutė Brigita Kaleckaitė informavo, kad suburta psichterapeutų komanda karantino metu teikia psichologinę nemokamą pagalbą medikams online. Kreiptis (8-16 val.) tel. +370 698 81194

Šia informacija pasidalinkite su savo pažįstamais medikais.