Pradinis gaivinimas
Pradinis gaivinimas

Kaip atlikti pradinį gaivinimą suaugusiam ir vaikui

Pranešimas žiniasklaidai
Publikuota: 2024-02-24 09:30
Pamačius gulintį ir sąmonės netekusį asmenį, reikia veikti nedelsiant, nes svarbi kiekviena sekundė. Ką reikia žinoti, norint tinkamai atlikti pradinį gaivinimą tiek suaugusiam asmeniui, tiek vaikui ar kūdikiui?
„Dažniausiai nelaimės ištinka staiga ir netikėtai. Pamačius gulintį ir sąmonės netekusį žmogų gyvybiškai brangi tampa kiekviena sekundė, todėl kiekvienas praeivis turėtų gebėti nedelsiant atlikti pradinio gaivinimo veiksmus ir žinoti, kaip elgtis tokioje situacijoje. Pavojaus akivaizdoje kilusi panika, baimė ir nepasitikėjimas savimi gali lemti tragišką baigtį, todėl svarbu kiekvienam žmogui nuolat atnaujinti gyvybę gelbstinčius įgūdžius, kad neliktų abejonių dėl pagalbos teikimo,“ – sako Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro paramedikų profesijos mokytojas ir skubiosios medicinos gydytojas Karolis Klimavičius.

Skubiosios medicinos gydytojas Karolis Klimavičius

Anot specialisto, daugiausia streso ir baimių kelia vaikų bei kūdikių pradinis gaivinimas, kuris skiriasi nuo suaugusio žmogaus gaivinimo. Jei daugelis žmonių žino, kaip reiktų padėti suaugusiajam, tai kalbant apie vaikus ir kūdikius dažnas pasimeta ir nežino nuo ko pradėti.

Gydytojas kartu su kolega, skubiosios medicinos pagalbos paramediku Tautvydu Bielevičiumi vaizdo pamokoje koncentruotai ir praktiškai demonstruoja, kaip teisingai atlikti pradinio gaivinimo veiksmus suaugusiajam, vaikui ir kūdikiui.

Vertinimas pradinio gaivinimo metu

Taip pat pateikiama informacija, kaip naudoti automatinį išorinį defibriliatorių gaivinant suaugusįjį ir vaiką. Paaiškinama, kaip teisingai atlikti įpūtimus kūdikiui. Glaustai ir nuosekliai – svarbiausios gyvybę gelbstinčios žinios.

Pradinis gaivinimas