Nėštumas, echoskopija / Shutterstock nuotr.

Kada apsilankyti pas gydytoją, sužinojus apie nėštumą?

Monika Kairiene
Publikuota: 2021-04-13 12:39
Dalis moterų, vos sužinojusios apie nėštumą, nori kuo greičiau apsilankyti pas gydytoją ir įsitikinti, kad vaisius vystosi gerai. „HSI“ klinikos įkūrėjas, gydytojas akušeris-ginekologas Samer Hamoudeh sutinka, kad reikėtų nedelsti užsiregistruoti pas nėštumą prižiūrėsiantį gydytoją.

„HSI“ klinikos gydytojas akušeris-ginekologas Samer Hamoudeh portalui manodaktaras.lt sako, kad moteris, sužinojusi, kad laukiasi, turėtų ilgai nedelsti ir registruotis pas nėštumą prižiūrintį gydytoją. Echoskopiškai nėštumą galima pamatyti, kai jis yra 5-7 savaičių.

„Tai riba, kada matome vaisių gemalinėje pūslėje su plakančia širdute ir jau galime tvirtinti nėštumą ir oficialiai pasakyti, kad moteris yra nėščia, įtraukti į nėščiųjų įskaitą. Jeigu yra įtarimas, laukiame toliau, žiūrime, kaip nėštumas vystosi“, – sako akušeris-ginekologas S.Hamoudeh.

Pasak gydytojo, apsilankyti pas ginekologą anksčiau svarbu ir dėl negimdinio nėštumo tikimybės, kad būtų galima išvengti komplikacijų. „Jeigu anksčiau buvo negimdinis nėštumas, šis dalykas dažnai kartojasi. Jeigu moteris įtaria, kad yra nėščia ir jaučia pilvo skausmus, būtų gerai iškart apžiūrėti. Nes kuo didesnis negimdinis nėštumas, tuo didesnės komplikacijos, kraujavimas į pilvo ertmę, galima netekti tos dalies, kur įsitvirtinęs nėštumas. Negimdinis nėštumas kartais būna ne tik kiaušintakiuose, bet net ir ant gimdos sienelės įsitvirtinęs, mažajame dubenyje arba pilvo ertmėje“, – sako gydytojas.

Pasak gydytojo S.Hamoudeh, apsilankyti pas ginekologą anksčiau verta ir dėl ankstesnio įtraukimo į nėščiųjų įskaitą: „Jeigu, tarkime, moteriai reikėtų gultis į ligoninę ar reikėtų aukštesnio lygio specialisto konsultacijos, stengiamės, kad jos kortelė būtų paruošta. Jei nėščioji kitam specialistui atsiunčiama be tyrimo, tai reiškia papildomus tyrimus, papildomą mokestį.“

Gydytojas akušeris-ginekologas Samer Hamoudeh. Asmeninio archyvo nuotr.

Gydytojas akušeris-ginekologas Samer Hamoudeh. Asmeninio archyvo nuotr.

Svarbu pasirinkti tinkamą specialistą

Nėštumas – ypatingas, jautrus laikotarpis moters gyvenime, todėl svarbu pasirinkti nėštumą prižiūrintį gydytoją tokį, kuris patiktų, įsiklausytų, nuramintų. „Kaip medikas į pacientę kreipiuosi ne kaip į pacientę, o pirmiausia kaip į žmogų. Jeigu yra baimės, nerimo, turime suprasti ir įvertinti tai. Tas ryšys tarp gydytojo ir paciento visada turi būti. Ne vien profesionalumas daro įtaką, svarbu ir psichologiškai priimti žmogų, kad bendravimas būtų nuoširdus. Pasakyti „nėštumas yra normalus, eikite namo“ yra paviršutiniškas bendravimas. Kartais moteris nori išsikalbėti“, – sako gydytojas akušeris-ginekologas S.Hamoudeh.

Užsiregistruoti pas gydytoją akušerį-ginekologą Samer Hamoudeh galima ČIA.