Žindymas / Shutterstock nuotr.

Ką turėtų valgyti žindanti moteris?

Aukse Kontrimiene
Publikuota: 2021-04-06 21:18
Daugelis moterų žino, kad netinkama mamos mityba gali išprovokuoti vaiko pilvo dieglius, ypač pirmaisiais gyvenimo mėnesiais, alergines reakcijas ir pan. Kokia turėtų būti kūdikį maitinančios moters mityba?
Įvairus, vitaminais turtingas maistas

Jeigu mama valgys įvairų turtingą vitaminais maistą: daržoves, vaisius, tikėtina,  kad jos piene pakankamas bus kiekis vitaminų.

Labai svarbu valgyti daug žuvies

Žuvyje yra omega3 riebalų rūgštys, iš kurių kai kurios labai svarbios kaip dokozaheksaeno riebalų rūgštis. Ji svarbi vaiko protiniam vystymuisi ir regėjimui (tinklainės vystymuisi). Jeigu mama negali valgyti žuvies, kaip alternatyvą gali rinktis vartoti kokybiškus žuvų taukus.

Maisto riebalai nelemia motinos pieno riebumo

Motinos pieno sudėtį lemia ne jos mitybos racionas, o genetika ir organizmo konstitucinės savybės. Omega3 riebalų rūgštys ir vitaminai – tai medžiagos, kurios priklauso nuo to, ką mama valgo. Baltymų, riebalų, laktozės, angliavandenių kiekiui mamos dieta praktiškai neturi reikšmės. Mama gali negerti pieno, nevalgyti pieno produktų, kitų baltymingų maisto produktų, jos piene bus pakankamas baltymų kiekis.

Pakankamas kiekis kalcio

Jeigu motina nevalgo kalcio turinčių produktų, jos piene bus pakankamas kiekis kalcio, bet savo organizmo atsargas ji turėtų papildyti vartodama jį papildomai. Suvartoti apie gramą kalcio per parą yra būtina norma tam, kad neišretėtų kaulai ir vyresniame amžiuje neturėtų kaulų patologijos rizikos.

Konsultavo Vaikų ligoninės, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų vaikų gastroenterologas, profesorius Vaidotas Urbonas.