Organų donoro širdis specialiame konteineryje išvežta į Kauno klinikas, kur bus persodinta sunkiai sergančiam recipientui.

Iš Šiaulių ligoninės išskraidinta organų donoro širdis

manodaktaras.lt
Publikuota: 2022-05-28 13:07
Respublikinės Šiaulių ligoninės (RŠL) Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos centre gegužės 27 dieną registruotas potencialus organų donoras. Iš Kauno ir Vilniaus klinikų atvykusi chirurgų komanda per beveik penkias valandas atliko širdies, inkstų ir ragenų eksplantaciją – audinių dalies išėmimą iš organizmo, norint juos persodinti į kitą organizmą.
Pasak ligoninės organų donorystės koordinatorės gydytojos anesteziologės-reanimatologės Gabrielės Slunksnienės, tai jau penktas potencialus donoras šiais metais, registruotas RŠL. Keturių iš jų artimieji sunkią akimirką priėmė pagarbos vertą sprendimą – padovanoti artimojo organus donorystei ir taip padėti sunkiai sergantiems žmonėms. 

Medikams atlikus reikiamus tyrimus, nustatyta, kad transplantacijai tinkama donoro širdis, taip pat inkstai ir ragenos. Širdis kariniu sraigtasparniu iš Zoknių oro uosto išskraidinta į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikas, kur vėliau išvežti ir inkstai. Ragenos išvežtos į Santaros klinikas.

Konteineris su organų donoro širdimi Kauno klinikų greitosios pagalbos automobiliu, lydimu policijos, išvežtas į Zoknių oro uostą ir sraigtasparniu išskraidintas į Kauną.

Konteineris su organų donoro širdimi Kauno klinikų greitosios pagalbos automobiliu, lydimu policijos, išvežtas į Zoknių oro uostą ir sraigtasparniu išskraidintas į Kauną.

Šio kilnaus pasiaukojimo dėka penki žmonės sulaukė didžiulės pagalbos bei galimybės gyventi visavertį gyvenimą.

Organų donorystės ir transplantacijos procesas – itin specifinė medicinos sritis. Vienų žmonių gyvybę čia pratęsia kitų žmonių mirtis, tad vienu ritmu sukasi mirties ir gyvybės ratas.

Anot medikės, donorystės sėkmę lemia keli esminiai veiksniai:

  • komandinis medikų darbas, konstatuojant smegenų mirtį,
  • pokalbis su mirusiųjų artimaisiais dėl donorystės,
  • artimųjų sutikimas dovanoti mirusiųjų organus transplantacijai. Kai artimųjų sutikimo nėra – procesas neįmanomas.

Respublikinės Šiaulių ligoninės informacija