Sunerimusi moteris

Intymaus gyvenimo problemos, apie kurias moterys nekalba, – lengvai išsprendžiamos

manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-03-25 09:30
Dėl nevisaverčio intymaus gyvenimo kenčia daugybė moterų. Kai kurios jų net nepagalvoja, kad daugelis problemų šiandien yra lengvai išsprendžiamos. Svarbu tik išdrįsti pasikalbėti apie tai su savo gydytoju ginekologu ir kreiptis į estetinės ginekologijos specialistus. Apie estetinę ginekologiją ir reikšmingas problemas, kurias galima išspręsti, kartais mažiau nei per pusvalandį, portalas manodaktaras.lt kalbasi su Lietuvos estetinės ginekologijos asociacijos prezidente akušere-ginekologe doc. dr. Daiva Bartkevičiene.
Akušerė-ginekologė doc. dr. Daiva Bartkevičienė

Akušerė-ginekologė doc. dr. Daiva Bartkevičienė

Kas yra estetinė ginekologija? Ką reiškia šis terminas?

Estetinė ginekologija yra gana nauja sritis visame pasaulyje, skaičiuojanti pirmąjį dešimtmetį gyvavimo metų. Daugiausiai šioje srityje  yra pažengusi Amerika, šioje šalyje atliekama ir daugiausiai estetinės ginekologijos procedūrų. Europos šalių tarpe lyderė yra Italija.

Kai prieš porą metų nusprendžiau gilintis į estetinės ginekologijos sritį, iš kolegų girdėjau įvairiausių komentarų, kad tai nereikalinga, tačiau šiandien jau ir skeptiškai vertinę gydytojai savo nuomonę pakeitė,  gana dažnai skambina pasitarti, nukreipia savo pacientes konsultacijai.

Kokios moterys ir dėl kokių priežasčių dažniausiai praveria Jūsų kabineto duris?

Skirtingo amžiaus moterys kreipiasi dėl skirtingų priežasčių. Jaunos dažniausiai būna nepatenkintos savo lytinių lūpų išvaizda, asimetrija. Per didelės arba per mažos mažosios lytinės lūpos yra viena dažniausių problemų, kurias tenka spręsti ir nepilnametėms.

Vidutinio amžiaus moterys dažniausiai kreipiasi dėl tarpvietės defektų, randų, ar skausmo lytinių santykių metu – problemų, kurios atsirado po gimdymų. Tuomet stengiamasi rekonstruoti makštį tam, kad pagerėtų lytinio gyvenimo kokybė.

Kita amžiaus grupė – tai vyresnio amžiaus moterys, kurias kankina makšties sausumas, pasireiškia akivaizdūs anatominiai pakitimai, pavyzdžiui, makšties senelių nusileidimas.

Pažangi šiuolaikinė medicina gali pasiūlyti sprendimus daugeliui įvairaus amžiaus moteris kamuojančių problemų. Tai ir lytinių lūpų korekcija, ir G taško augmentacija, ir intymios zonos atjauninimas.

Kokia estetinės ginekologijos procedūra  yra populiariausia?

Populiari yra makšties siaurinimo operacija, kuri paprastai atliekama moterims, kurios du, tris, o kartais ir daugiau kartų yra natūraliai gimdžiusios.  Tokios pacientės dažnai skundžiasi, kad makštis yra labai plati, todėl jos nejaučia seksualinio pasitenkinimo, lytiniais santykiais nepatenkintas būna ir partneris. Šios problemos sprendžiamos tiek chirurginiu būdu, tiek pasitelkiant lazerį. Po procedūros susiaurėja makštis, atsijaunina makšties audiniai ir pagerėja lytinio gyvenimo kokybė. Atlikus procedūrą lazeriu jau po 15 minučių pacientė gali vykti namo,  2-3 dienas turi susilaikyti nuo lytinių santykių. Apribojimai – nedideli, o privalumai – labai dideli.

Šlapimo nelaikymas turbūt taip pat viena dažnesnių problemų. Tyrimai rodo, kad daugiau nei ketvirtadalis moterų po gimdymo susiduria su nevalingai pratekančio šlapimo problema ir tai tampa ne tik fiziologine, bet ir socialine, psichologine problema. Kaip šiuolaikinė medicina ją  gali išspręsti?

Dėl natūralaus senėjimo proceso metu atsirandančių anatominių kūno pakitimų, milijonai moterų visame pasaulyje patiria makšties vidinių audinių suglebimą ir makšties atrofiją. Tai yra tiesiog gamtos užkoduota problema. Sensta mūsų viso kūno, veido raumenys, ne išimtis ir tarpvietės raumenys. Moterys patiria makšties vidinių audinių suglebimą ir makšties atrofiją, o dėl to atsiranda įvairių laipsnių skysčių pratekėjimas iš šlaplės bei makšties laisvumo, stangrumo sumažėjimo, pojūtis.

Ilgą laiką moterys išdrįsdavo kreiptis į medikus tik problemai įsisenėjus ir vienintelis efektyvus gydymas būdavo chirurginė intervencija, Šiandien ši delikati problema gali būti išspręsta greičiau ir sukelti moterims mažiau diskomforto: makšties sienelės gali būti sutvirtintos neinvaziniu būdu, panaudojant CO2 lazerį. Ši vos 15 minučių trunkanti procedūra rekomenduojama moterims, kurios kenčia nuo makšties vidinių audinių suglebimo sukeliamo įtampos šlapimo nelaikymo, padidėjus slėgiui pilvo ertmėje ar pakeitus padėtį. Procedūra gali būti atliekama moterims, kurių amžius nuo 25 iki 70 metų.

Atliekant procedūrą lazeriu, makšties gleivinės gilieji sluoksniai patiria koncentruotą šiluminį poveikį ir yra stimuliuojamos kolageno bei elastino skaidulų kontrakcijos. Taip skatinama naujų kolageno ląstelių gamyba ir atsinaujinimas, o taip pat skatinamas makšties audinių atsinaujinimas, stiprinama visa makšties sienelių tarpląstelinė medžiaga.

Ar moterys Lietuvoje išdrįsta kalbėtis su gydytojais apie gana intymias problemas, kurios lyg ir nekenkia sveikatai, tik gal gyventi šiek tiek nepatogu?

Seksualinė kultūra Lietuvoje vis dar tokia, kad daugeliu atvejų atrodo lyg ir nepatogu, nepriimta kalbėti apie seksualinę sveikatą, lytiškumą. Kultūriškai taip susiklosčiusios tradicijos, kad apie tai kalbėti nedera, gėdinga. Taip buvome auklėti, taip susiformavo mūsų sampratos apie egzistuojančias normas. Seksualinės sveikatos klausimais dar ne visi specialistai yra pasiruošę konsultuoti, bet džiugu, kad yra tokių, kurie  geba ir atsiliepia į tų pacientų lūkesčius, kurie linkę ieškoti pagalbos ir rūpintis savo bei savo partnerio seksualine sveikata, savo gyvenimo kokybe.

Intymios problemos tiesiogiai įtakoja ne tik fiziologinę ir seksualinę sveikatą, bet ir psichologinę, todėl apie šias problemas kalbėti reikia. Norisi, kad moterims nesiformuotų kompleksai, kurių priežastys gali būti labai paprastai panaikinamos vienos injekcijos ar lazerinės procedūros pagalba, dažnu atveju net be jokios chirurginės intervencijos. Svarbu, kad tiek pačios pacientės, tiek visuomenė būtų tinkamai informuoti apie pažangias medicinos galimybes padėti sprendžiant jų problemas ir gautų kokybišką medicininę pagalbą.

Platformoje manodaktaras.lt, paspaudę čia, rasite jums tinkamą akušerį-ginekologą savo mieste ir lengvai galėsite užsiregistruoti konsultacijai.