Naujagimis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Gyvybės langelyje Kaune rasta palikta naujagimė

BNS
Publikuota: 2023-03-28 09:00
Kaip pranešė Policijos departamentas, kovo 28 d., apie 2.12 val., gimdymo namų gyvybės langelyje rasta 4–5 parų moteriškos lyties naujagimė. Tėvai per tris mėnesius gali bandyti susigrąžinti kūdikį.
Policija įprasta tvarka surinko medžiagą pagal Baudžiamojo kodekso 158 straipsnį, numatantį atsakomybę už vaiko palikimą. Už naujagimio palikimą gyvybės langelyje atsakomybė nėra taikoma. Naujagimio palikimas yra anonimiškas, tėvų neieškos teisėsauga ar vaiko teisių gynėjai.    

Gyvybės langelis yra speciali patalpa, į kurią įdėjus naujagimį, budintį personalą pasiekia signalas ir auklėtojos skubiai pasirūpina vaiku, kuriuo negali ar nenori rūpintis patys tėvai.

Šiuo metu gyvybės langeliai Lietuvoje veikia maždaug dešimtyje įstaigų įvairiuose šalies miestuose.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos duomenimis, nuo gyvybės langelių įsteigimo iki dabar juose buvo palikta 90 vaikų, iš jų 14 tėvų susigrąžino. Praėjusiais metais buvo palikti aštuoni vaikai.

„Karantino metu (…) ir šiais metais daugiausia buvo palikta vaikų ir tai signalizuoja, kad turime būti dėmesingi besilaukiančioms mamoms“, – yra sakiusi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.

Šaltinis: BNS