Keleivinis lėktuvas

Grįžusiems iš 18 valstybių – privalomas izoliavimasis namuose

manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-03-14 17:39
Visi, į Lietuvą atvykę iš Kinijos, Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos, Singapūro, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Islandijos, Norvegijos, Švedijos, Austrijos, Danijos, Nyderlandų, Šveicarijos ir Egipto, 14-lika dienų turi izoliuotis namuose (saviizoliuotis). Tai privalomas reikalavimas, už kurio nepaisymą gresia atsakomybė.
Pasak Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, klausimų, ar grįžus iš šių teritorijų eiti į darbą, mokymosi įstaigą, parduotuvę ar net į teatrą, koncertą, kurių, deja, iki šiol dar kilo, žmonėms turėtų nelikti.

„Jau yra priimtas sprendimas, kad nuo šiandien vakaro į Lietuvą bus draudžiama atvykti užsieniečiams, išskyrus tuos, kurie turi oficialius leidimus dirbti. Tuo metu, visi grįžę iš 18 šalių, į kurias galbūt išvyko, kai jos nebuvo rizikingos, sugrįžę privalės dvi savaites likti namuose. Ir tai jau nebe solidarumo, pilietiškumo, bet rimtos atsakomybės klausimai“, – sako ministras A. Veryga.

Visos šios šalys, iš kurių grįžus privalu izoliuotis, yra rizikingos, jose vyksta koronaviruso infekcijos (COVID-19 ligos) plitimas visuomenėje.

URM ragina užsienyje likusius piliečius kuo skubiau grįžti į Lietuvą

Užsienio reikalų ministerija ragina užsienyje šiuo metu esančius Lietuvos piliečius kuo skubiau grįžti į Lietuvą ankstinant savo suplanuotas keliones. Užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė BNS teigė, kad Lietuvos piliečiai raginami pasikeisti lėktuvo bilietus į anksčiausius įmanomus, kadangi valstybėms imantis vis griežtesnių priemonių valdant koronaviruso plitimą, galimybių grįžti vėliau gali nebelikti.

„Visiems, kurie turi skrydžius į Lietuvą kitą savaitę ar dar kitą savaitę, patariame bandyti juos keistis į ankstesnius ir ieškoti galimybės oro transportu grįžti į Lietuvą. Nes situacija kinta kiekvieną akimirką ir galimybių grįžti į Lietuvą lieka vis mažiau“, – sakė R. Jakilaitienė.

Penktadienį apie sienų uždarymą užsieniečiams dešimčiai dienų pranešė Lenkija, taip pat, vidaus reikalų ministerijos teigimu, tą patį padariusios Čekija, Slovakija, Vengrija ir Austrija. Lietuvos URM primena, kad nuo penktadienio vakaro iki sekmadienio 18 val. Lietuvos laiku Lietuvos ambasados dešimtyje anksčiau į rizikos sąrašą įtrauktų valstybių registruoja piliečius, kurie turi problemų grįžti į Lietuvą.

„Vertinsime poreikį, kiek žmonių realiai neturi galimybės grįžti į Lietuvą. Taip pat šiuo metu gauname daug užklausų su uždaromomis valstybių sienomis, stengiamės visiems kiek įmanoma atsakyti“, – nurodė R. Jakilaitienė. Lietuvos Vyriausybė šeštadienį pranešė atnaujinanti Europos Sąjungos vidinių sienų kontrolę su Latvija ir Lenkija. Pasak Vyriausybės, premjeras Saulius Skvernelis taip pat paprašė Lenkijos premjero Mateuszo Morawieckio (Mateušu Moraveckiu) užtikrinti galimybę Lietuvos piliečiams sudaryti sąlygas grįžti į Lietuvą per Lenkijos teritoriją. Lenkija sienas užsieniečiams užveria naktį iš šeštadienio į sekmadienį.

Primename, kad visų keliautojų, grįžusių iš paveiktų teritorijų, ir toliau prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą bei 14 dienų sekti savo sveikatos būklę.

Tuo atveju, jei sveikatos stebėjimo metu išsivysto ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), nedelsiant skambinti nemokama Koronos karštąja linija 1808, pranešti apie susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų nurodymus.

Šaltinis: SAM Spaudos tarnybos inf.