Gimdymui besirengiančių moterų gimdymai sklandesni / 123RF.com nuotr.

Gimdymui besirengiančių moterų gimdymai sklandesni

manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-01-28 13:00
Pirmakartės motinos, kurios lankė paskaitas, skirtas pasiruošti gimdymui, dažniau gimdė be intervencijų – rodo nedidelis tyrimas, atliktas Izraelyje.
Tyrimo autoriai lygino daugiau kaip 318 moterų, kurios pirmojo vaiko susilaukė Izraelio Holono medicinos centre 2014-2017 metais. Pusė moterų dalyvavo pasiruošimo gimdymui kursuose, skirtuose būsimiems tėvams. 6 valandų trukmės kursuose buvo teikiama informacija apie gimdymą, skausmo malšinimo būdus, problemas po gimdymo, būsimi tėvai lankėsi gimdyklose ir pogimdyvinės priežiūros palatose.

Tyrėjai nustatė, kad moterims, kurios dalyvavo paskaitose, mažesnė medicininių intervencijų gimdymo metu rizika. Beveik 81 proc. moterų, kurios dalyvavo paskaitose, gimdymai buvo įprasti vaginaliniai, palyginti su 59 proc. moterų, kurios paskaitų nelankė. Tik 12 moterų, kurios lankė paskaitas, gimdymo metu reikėjo intervencijų, pavyzdžiui, vakuuminio ekstraktoriaus naudojimo, palyginti su 36 moterimis, kurios paskaitų nelankė.

Ankstesni tyrimai parodė, kad moterims, kurios labai bijo ir nerimauja dėl gimdymo, pasiruošimo gimdymui ir motinystei kursai sumažina Cezario pjūvio operacijos tikimybę, pogimdyvinės depresijos riziką, daugiau besirengiančių gimdymui moterų žindo.

Nėščiosios švietimas gali būti suskirstytas į prenatalinį (informacija apie mitybą, fizinį aktyvumą, įspėjamuosius ženklus nėštumo metu), gimdymo (gimdymo fiziologija, skausmo palengvinimas) ir pogimdyvinio laikotarpio (informacija apie žindymą, nuotaikos svyravimus po gimdymo). Pasirengimo gimdymui kursų nauda aktuali ir po gimdymo – paskaitose sužinojusios apie pogimdyvinę melancholiją ir pogimdyvinės depresijos riziką, moterys žino, kada reikia kreiptis pagalbos.

Parengė Monika Kairienė pagal reuters.com