Oro uostas, COVID-19 / Shutterstock nuotr.

ES atvers sienas visiškai pasiskiepijusiems

manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-05-19 18:06
Europos Sąjungos šalys trečiadienį susitarė, kad bloko sienos vėl turėtų būti atidaryti keliautojams, visiškai paskiepytiems nuo koronaviruso, pranešė europiečių šaltiniai.
Briuselyje susitikę diplomatai taip pat susitarė padidinti sergamumo lygio reikšmę, kurią viršijus šalis būtų skelbiama nesaugia. Tokia priemonė leistų atvykti į ES žmonėms iš didesnio skaičiaus šalių.

Rekomendacijas ES ministrai priims penktadienį, sakė šaltiniai.

Šiuo metu nebūtinos kelionės į 27 narių bloką yra draudžiamos, bet taikoma išimtis kelioms saugiomis laikomoms valstybėms, kuriose sergamumas COVID-19 yra mažas.

Tačiau ES narėse palaipsniui atšaukiant suvaržymus, kompanijos vėl pradeda dirbti, o viešbučiai, barai ir restoranai nerimauja dėl turistinio vasaros sezono prekybos.

Pasak diplomatų, pagal naująsias taisykles į ES galės atvykti keliautojai, galintys įrodyti, kad yra visiškai paskiepyti nuo COVID-19 kuria nors iš ES patvirtintų vakcinų.

Be to, dviejų savaičių sergamumo lygis, kurį viršijus šalis būtų skelbiama nesaugia, bus padidintas nuo 25 iki 75 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Pagal naująją tvarką vis tiek negalės atvykti nepasiskiepiję keliautojai iš daugelio pasaulio valstybių, tačiau bus galima atvykti, pavyzdžiui, iš Jungtinės Karalystės, sparčiai vykdančios gyventojų vakcinavimo programą.