Temidė / Shutterstock nuotr.

Chirurgas Žilvinas Saladžinskas dėl pacientės mirties nuteistas lygtinai

manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-03-16 16:13
Kaunas, kovo 16 d. (BNS). Kauno apylinkės teismas pirmadienį Kauno klinikų chirurgą Žilviną Saladžinską pripažino kaltu dėl neatsargaus gyvybės atėmimo ir pareigų neatlikimo. „Kauno apylinkės teismas asmenį pripažino kaltu dėl tarnybos pareigų neatlikimo ir neatsargaus gyvybės atėmimo“, – žurnalistams pranešė teismo atstovė Indrė Cvilikaitė.
Jam skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė su pusantrų metų atidėjimu bei 753 eurų bauda. Chirurgui taip pat dvejus metus uždrausta dirbti medicinos įstaigose. Kauno klinikos trims nukentėjusiesiems teismo sprendimu turės atlyginti 120 tūkst. eurų neturtinę žalą.

Chirurgas Žilvinas Saladžinskas / BNS foto

Chirurgas Žilvinas Saladžinskas / BNS foto

Bylos duomenimis, 2015 metais chirurgas pacientei atliko storosios žarnos naviko šalinimo operaciją, tačiau prieš ją nepadarė visų būtinų tyrimų diagnozei patikslinti. Per operaciją medikas pažeidė moters blužnį, išsivystė kraujavimas ir blužnis buvo šalinama, o šios procedūros metu pažeidus kasą, išsivystė ūmus kasos uždegimas ir pacientė mirė.

Ž. Saladžinskas teisme anksčiau sakė prisiimantis atsakomybę „žmogiškąja prasme“ ir dėl šios nelaimės labai išgyvenantis, bet taip pat pabrėžė, jog operacija buvo labai sudėtinga. Jo advokatai teigė nematantys pagrindo mediką nuteisti ir siekė jo išteisinimo. Ž. Saladžinskui atstovavęs advokatas Dalius Gintautas sakė, jog teismo nuosprendį skųs. „Šis nuosprendis neabejotinai bus skundžiamas“, – sakė jis. „Atimant iš žmonių teisę, kad būtų jų gyvybės išgelbėtos aukščiausios kvalifikacijos chirurgo, uždraudžiant chirurgui dvejus metus dirbti tokį darbą, natūralu, kad jeigu toks nuosprendis pasiliktų ir toliau, mano ginamasis nebegrįžtų į mediciną ir mes neturėtume tokio aukšto lygio specialisto“, – kalbėjo advokatas.

Prokurorė Auksė Lipkevičienė siūlė medikui skirti subendrintą trejų metų laisvės atėmimo bausmę, ją atidedant tokiam pačiam laikotarpiui ir dvejus metus uždrausti dirbti medicinos įstaigose. Po paskelbimo prokurorė teigė, jog paskirta bausmė ją tenkina ir greičiausiai jos neskųs. „Teismą įtikino tos pačios bylos aplinkybės kaip ir valstybinį kaltintoją, nuosprendis buvo pagrįstas ekspertų išvadomis, liudijimais teisme. Tiek, kiek teko susipažinti su pačiu nuosprendžiu, manau, kad jis yra teisėtas ir pagrįstas“, – sakė prokurorė.

Civilinį ieškinį byloje pateikė trys pacientės artimieji – mirusiosios gyvenimo draugas, sūnus ir anūkas, jie prašė priteisti iš viso apie 240 tūkst. eurų neturtinės žalos. Vis dėlto mirusiosios vyras Zigmantas Dargevičius teigė, jog jam svarbiausia, jog Ž. Saladžinskui uždrausta dirbti. „Mano tikslas pradžioje buvo tas, kad toliau nevyktų tokie dalykai“, – žurnalistams po posėdžio sakė jis. Jis ragino medikų nesusitapatinti su šiuo mediku, dėl kurio veiksmų žuvo jam brangus žmogus ir teigė, jog medikų bendruomenę gerbia.

Laikantis karantino, žurnalistai į paskelbimą įleisti nebuvo.

Šaltinis: BNS