Pasikeitusi nagų spalva ar struktūra gali pranešti apie tam tikras ligas / Shutterstock nuotr.

Apie kokias ligas įspėja rankų nagai?

manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-11-09 12:10
Sveiki nagai paprastai yra švelnūs, migdolo formos, jų paviršius blizga, po nagu prie odelės matyti šviesesnė pusmėnulio forma, plokštelės yra vienodo storio. Tačiau verta sunerimti, jei nagų spalva ar struktūra pasikeičia – tai gali signalizuoti apie tam tikras ligas ar susirgimus.

Išgaubti nagai

Jei nago plokštelės pernelyg išgaubtos, nagai tarsi turi iškilumų – tai gali liudyti apie kai kurias plaučių ir bronchų ligas (plaučių vėžys, plaučių fibrozė ar kt). Tačiau tokius nagus gali turėti ir sveiki žmonės, pavyzdžiui, paveldėjote iš mamos, tėčio ar senelių. Tad geriau nespėlioti ir pasitikrinti sveikatą.

Įdubę ar sustorėję nagai

Jei nagai turi smulkių įdubimų ar tam tikrose vietose yra perdėm sustorėję, tai gali būti rimtas įspėjimas apie psoriazę arba žvynelinę – lėtinę odos ligą, kuri pasireiškia paraudimais, įtrūkimais odos paviršiuje. Tačiau tokia nago išvaizda gali būti susijusi ir su pasikartojančiais smulkiais nago pažeidimais.

Raudonos linijos po nagais

Jei po nagais pastebėjote daug raudonų linijų (tarsi kraujosrūvų), tai gali reikšti endokarditą. Tai širdies vožtuvų uždegimas, kurio simptomai: karščiavimas, šaltkrėtis ir bėrimas.

Ką liudija Beau linijos?

Beveik bet kokia rimta liga gali turėti įtakos nagų augimui ir išvaizdai. Iš horizontalių griovelių naguose, vadinamų Beau linijų, neretai galima pasakyti, ar žmogus persirgo sunkia liga. Šios linijos gali atsirasti po bet kokios sunkios ligos, įskaitant tas, kurios susijusios su dideliu karščiavimu ar sunkiu mitybos nepakankamumu.

Jei Beau linijos yra visai arti odelės, vadinasi, asmuo dar visai neseniai persirgo sunkia liga. Pavyzdžiui, linijos prie pat odelės paprastai rodo ligą, kuri persirgta maždaug prieš mėnesį, o arčiau piršto galiuko esančios Beau linijos rodo, kad žmogus sirgo prieš penkis ar šešis mėnesius – maždaug tiek vidutiniškai laiko trunka, kad visa nago plokštelė atsinaujintų.

Šaltinis: www.health.harvard.edu