Bandymas pastoti / Shutterstock nuotr.

Antras bandymas pastoti po persileidimo. Kada tinkamas metas?

manodaktaras.lt
Publikuota: 2019-04-30 16:34
Po persileidimo gali apimti įvairūs jausmai. Kai kurios moterys nori ir vėl tuojau pat pastoti, kitos jaučia nusivylimą ir susirūpinimą, todėl neturi jokio noro vėl lauktis. Jūs ir jūsų partneris, abu galite jaustis skirtingai, todėl apie persileidimą ir galimą kitą pastojimą reikėtų nevengti kalbėtis.

Kada tinkamas metas?

Kiekviena, patyrusi persileidimą, moteris gauna daugybę patarimų apie tai, kada tinkamas metas vėl pastoti. Daugelis medikų pataria sulaukti menstruacijų ir tik tada imtis veiksmų.

Tiesa, tai nereiškia, kad jei po persileidimo pastosite dar nesulaukusi mėnesinių, vėl įvyks persileidimas. Kai kurie medikai teigia, kad po nesėkmingo nėštumo vėl geriausia pastoti per sekančius 6 mėnesius, neva tai sumažina dar vieno persileidimo tikimybę. Visgi, daugeliu atveju, jūs ir jūsų partneris galite geriausiai pasakyti, kada metas pastoti.

Kita vertus, egzistuoja keletas aplinkybių, kada po persileidimo nerekomenduojama greitai pastoti. Tai negimdinis nėštumas, liga arba infekcija.

Jei patyrėte vėlyvą persileidimą arba persileidimai kartojasi, vertėtų pasikonsultuoti su gydytoju ginekologu. Jei moteris gydosi kokius nors sveikatos sutrikimus, sukeliančius persileidimą, pirmiausia vertėtų išsigydyti ir tik tada bandyti sėkmingai pastoti. Sekančiam pastojimui reikėtų būti pasiruošus tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

Kai bandymai liaujasi

Kai kurios poros sulaukia tokio meto, kai liaujasi bandžiusios pastoti. Su tuo sunku susitaikyti šeimoms, jau turinčioms vaikų ir norinčioms susilaukti dar, tačiau kur kas sunkiau su tuo susitaikyti bevaikėms šeimoms.

Egzistuoja daugybė priežasčių, kodėl poros nustoja bandyti:

  • Pasikartojantys persileidimai.
  • Vaisingumo sutrikimai.
  • Nebetinkamas amžius motinystei.
  • Socialinės, finansinės ar santykių problemos.

Sprendimą priimti dažnai būna sunku ir tai ilgai trunkantis procesas. Kai kurios poros galiausiai nusprendžia įsivaikinti vaiką arba kūdikį.

Chirurginis, medicininis ir natūralus persileidimo skatinimas

Galima palengvinti persileidimą arba leisti jam įvykti natūraliai. Norint palengvinti persileidimą gali būti atliekamos medicininės procedūros: chirurginė operacija arba skiriami persileidimą skatinantys vaistai. Palyginę šiuos du metodus su natūraliu persileidimu mokslininkai padarė išvadas:

  • Infekcijų ar kitokios žalos rizika visais trim atvejais pakankamai maža.
  • Tikimybė ateityje pastoti visais trim atvejais išlieka tokia pati.
  • Moterys geriausiai susidoroja su persileidimu, kai joms suteikiama tiksli informacija, tinkama priežiūra ir moralinis palaikymas.

Chirurginis išvalymas

Tai operacija, kurios metu pašalinamos nėštumo liekanos. Procedūros metu skiriama bendra anestezija.

Medicininis persileidimo skatinimas

Kai kurios ligoninės skiria gimdą išvalančius vaistus ir makšties pesarus. Tokio gydymo metu moteris gali patirti nemalonius apatinės pilvo dalies spazmus, pasireiškia gausus kraujavimas. Jei persileidimas įvyko 14 arba 15 nėštumo savaitę, labiausiai tikėtina, kad moteris bus gydoma šiuo būdu.

Natūralus būdas

Kai kurios moterys pasirenka laukti ir leidžia persileidimui įvykti natūraliai – kai kurios ligoninės tai netgi rekomenduoja, ypač per pirmuosius tris nėštumo mėnesius. Tiesa, su tuo pakankamai sunku susidoroti psichologiškai, nes moteris tiksliai nežino, kada įvyks persileidimas, visas procesas gali užtrukti nuo keleto dienų iki kelių savaičių. Persileidimo proceso metu jaučiami apatinės pilvo dalies spazmai, kartais labai stiprūs, pasireiškia gausus kraujavimas.

miscarriageassociation.org.uk