Reninas yra išskiriamas inkstuose, o aktyvumas kraujyje priklauso nuo to, ar kraujas buvo paimtas pacientui gulint, sėdint, ar stovint. Dėl to svarbu, kad ši informacija būtų perduota laboratorijai tam, kad būtų galima teisingai įvertinti tyrimo rezultatą.
Renino funkcija – skatina antiotenzinogeno virtimą angiotenzinu I. Ši forma toliau virsta angiotenzinu II, kuris yra stipriai kraujagyslių spindį sutraukiantis (taip didinant kraujospūdį) hormonas. Angiotenzinas II taip pat skatina aldosterono išskyrimą.
Tyrimas naudojamas įvertinti pirminį ar antrinį aldosteronizmą.
Fermentas, kuris išsiskiria iš inkstų. Renino-angiotenzino-aldosterono sąveika organizme reguliuoja kraujospūdį, kraujo tūrį, natrio ir kalio pusiausvyrą. Šis tyrimas svarbus, jeigu nustatomas sumažėjęs kalio kiekis ir padidėjęs kraujospūdis arba renovaskulinė hipertenzija. Renino aktyvumą kraujyje didina dieta, turinti mažai natrio, nėštumas, medikamentai (diuretikai, kortikosteroidai, estrogenai, prostaglandinai, hidralazinas). Sumažėjusią renino koncentraciją kraujyje gali sąlygoti gausus druskos kiekio suvartojimas su maistu, mažas kalio kiekis su maistu, ūmus inkstų nepakankamumas, pirminis hiperaldosteronizmas, kai kurių vaistų vartojimas ( propranololis, rezerpinas, klonidinas ir kt.).
Tyrimas atliekamas iš veninio kraujo.
12 val. nevalgyti, nevartoti maisto papildų.
12 val. negerti saldintų gėrimų.
Bent 1 val. iki tyrimo nerūkyti.
48 val. nevalgyti riebaus ir kepto maisto.
Galima gerti tik nedidelį kiekį vandens.
Vengti fizinio krūvio ir emocinės įtampos.
Norma
Kūno padėtis horizontali 2,1–4,3 ng/ml/val
Kūno padėtis vertikali 5,0–13,6 ng/ml/val