Seksas ir nėštumas. Ar saugu mylėtis, kai laukiesi?
Nesijaudinkite, jei susirgote makšties infekcija. Seksas nesutrukdys gydymui antibiotikais. Mylėdamiesi su partneriu naudokite prezervatyvą.
Ar seksas nepakenks kūdikiui?
Galite nusiraminti, kūdikiui tai tikrai nepakenks, net jei partneris bus viršuje. Storas gleivių sluoksnis, uždengiantis gimdos kaklelį, apsaugo nuo infekcijų. Amniotinis maišas ir stiprūs gimdos raumenys taip pat apsaugo kūdikį.
Jei patiriate orgazmą, galite pastebėti, kad kūdikis aktyviau juda. Tačiau, taip yra dėl to, kad stipriau muša širdis, o ne todėl, kad kūdikis žino kas vyksta arba jaučia diskomfortą.
Kita vertus, gydytojas ginekologas gali patarti nesimylėti jei:
· Kraujuojate
· Atsiranda pilvo skausmas arba susitraukimai
· Turite problemų, susijusių su gimdos kakleliu
· Žemai nusileidusi placenta.
Taip pat sekso atsisakyti reikėtų, jei partneris serga lytinių organų pūsleline. Jei užsikrečiate lytinių organų pūsleline nėštumo metu, atsiranda nedidelė rizika, kad tai pakenks kūdikiui.
Ar mylėtis bus taip pat gera kaip ir prieš nėštumą?
Priklauso nuo situacijos. Vienoms moterims seksas nėštumo metu patinka labiau, kitoms mažiau.
Padidėjęs kraujo pritekėjimas į dubens sritį gali lemti lytinių organų paburkimą ir didesnį seksualinį jautrumą. Tačiau kai kurios moterys teigia, kad ši būklė sukelia nemalonų pilnumo jausmą lytiniuose organuose meilės aktui pasibaigus.
Be viso to daugelis moterų teigia, kad jų klitoris tampa kiek mažiau jautrus, o orgazmai silpnesni. Tai gali būti susiję su moters rūpesčiu dėl būsimo kūdikio. Kai kurioms moterims seksas nėštumo metu kelia skausmą. Tai ypač pasireiškia tada, jei penetracija gili. Skausmo galima išvengti pasirenkant tinkamas sekso pozas.
Patyrus orgazmą galimi gimdos susitraukimai. Tai ypač pastebima trečiojo trimestro metu. Po kurio laiko šis reiškinys išnyksta. Nėštumo metu daugelis porų pastebi, kad jaučia kur kas didesnį malonumą užsiimdami oraliniu seksu, petingu arba masturbacija. Nesvarbu, kad tradicinė sueitis tapo nebe tokia priimtina, tai nereiškia, kad liksite nepasitenkinę! Nenutraukite lytinių santykių nėštumo metu. Tai padės geriau sutarti su partneriu ir neatitolti vienam nuo kito kūdikiui gimus.
Nuo tada kai pastojau, nebenoriu mylėtis. Ar su manimi viskas gerai?
Žinoma! Didieji pokyčiai jūsų organizme gali pakeisti seksualinio gyvenimo įpročius. Kai kurios moterys, galiausiai pasijaučia laisvos, nes nebereikia galvoti apie pastojimą ir kontracepciją, jos jaučiasi seksualesnės nei bet kada anksčiau. Dar kitos jaučiasi pernelyg pavargusios, kenčia nuo pykinimo, ypač pirmąjį trimestrą.
Hormonai, kuriuos organizmas išskiria nėštumo metu, gali būti viena iš susilpnėjusio libido priežasčių.
Egzistuoja ir psichologinis faktorius. Jei džiaugiatės savo nėštumu bei pokyčiais, kurie atsiranda jūsų kūne, tikriausiai jaučiatės ir seksualesnė. Jei ne, sekso atžvilgiu galimi ir negiami jausmai.
Moterys, kurios patiria problemų santykiuose arba serga depresija, labiau linkusios teigti, kad nėštumo metu lytinis gyvenimas dar labiau suprastėjo.
Daugelis atliktų tyrimų parodė, kad antrojo trimestro metu moterys patiria daugiausiai seksualinės aistros. Libido dažnai sumažėja trečiojo trimestro metu, artėjant gimdymui. Daugelis būsimų mamyčių paprasčiausiai jaučiasi nepatrauklios arba jaudinasi dėl savo partnerių seksualinio pasitenkinimo.
Bet kurioje nėštumo stadijoje moterų seksualinė aistrą ir jausmai gali kisti. Kas normalu vienai nėščiąjai, nebūtinai normalu kitai.
Ar pasikeis partnerio seksualinis potraukis man pastojus?
Kartais toks atvejis gali pasitaikyti. Daugelis vyrų jaučia lygiai tokį patį potraukį savo partnerės atžvilgiu kaip ir prieš tai, tačiau libido gali pasikeisti trečiojo trimestro metu. Tai nebūtinai reiškia, kad savo partneriui esate nebepatraukli.
Dažniausios būsimų tėvelių sumažėjusio libido priežastys:
· Baimė, kad seksas gali pakenkti kūdikiui
· Naštos, susijusios su tėvyste jausmas
· Baimė, kad vaisius „supras“ kas vyksta
· Visais išvardintais atvejais gali padėti atviras ir nuoširdus pokalbis su partneriu.
Ar saugu nėštumo metu užsiimti oraliniu seksu?
Taip, oralinis seksas tikrai nepadarys jokios žalos nei jums, nei jūsų kūdikiui. Tiesą pasakius, tai netgi gali būti geras sprendimas, jei įprasta sueitis kelia riziką nėštumui.
Vienintelis dalykas, kurio turėtumėte vengti, tai neleisti partneriui pūsti oro į jūsų makštį. Tai gali sukelti emboliją (kraujagyslės užsikimšimą oro burbulėliu) ir dėl to įvykusią vaisiaus žūtį. Visi kiti veiksmai oralinio sekso metu žalos nepadarys.
Kokios sekso pozos nėštumo metu patogiausios?
Nėštumui progresuojant, galite imti jausti, kad misionieriaus poza (vyras viršuje), kelia diskomfortą. Išbandykite žemiau aprašytas pozas:
· Prajodyk būsimą tėvelį! Ši poza siejama su didesniu nėščiųjų pasitenkinimu. Būnant viršuje galima pačiai kontroliuoti penetracijos gylį, nespaudžiamas padidėjęs pilvukas.
· Mylėkitės šonu. Ši poza patogi tuo, kad nespaudžiamas pilvas ir neįmanoma gili penetracija, kas moteriai kelia mažiau galimo skausmo.
· Seksas ant lovos krašto. Atsigulkite ant nugaros prie lovos krašto, kelius sulenkite. Partneris gali klūpėti arba stovėti priešais jus. Patogiai mylintis netruks ateiti ir malonumas.
· Šuniuko poza. Mylintis šuniuko poza nespaudžiamas nėščiosios pilvas. Vienintelis trūkumas: penetracija gali būti pakankamai gili, o tai kartais kelia skausmą.
· Mylėkitės sėdint. Tai dar viena poza, nespaudžianti pilvo. Pabandykite atsisėsti ant partnerio. Ši poza puiki tuo, kad moteris gali pati reguliuoti penetracijos gylį.
Seksas nėštumo metu gali teikti malonumą. Šiek tiek paeksperimentavę jūs ir jūsų partneris atrasite jums labiausiai tinkančias sekso technikas. Ir nesiliaukite kalbėję! Bendravimas ir atvirumas yra raktas į seksualinį pasitenkinimą nėštumo metu ir po jo.
babycentre.co.uk