Kasdienė medikų kova su COVID-19 infekcija / Vidmanto Balkūno (VUL Santaros klinikos) nuotr.

Santaros klinikose pagimdė koronavirusu užsikrėtusi moteris, kūdikis bus tiriamas

manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-04-21 15:05
Santaros klinikose antradienį pagimdė koronavirusu užsikrėtusi moteris. Gimdymas praėjo sklandžiai – tiek mamos, tiek kūdikio būklė kol kas gera, naujagimis bus testuojamas dėl koronaviruso.
„Gimdymas praėjo sklandžiai, gimdyvė ir naujagimis jaučiasi gerai“, – rašoma gydymo įstaigos pranešime. Santaros klinikų teigimu, moteris pervežta iš Vilniaus gimdymo namų, kur jai buvo nustatytas koronavirusas.

„Nuo pat gimdyvės atvykimo į klinikas, ji neturėjo jokio kontakto su kitomis pacientėmis, o personalas dirba naudodamas visas tokioje situacijoje reikalingas asmens apsaugos priemones“, – teigia Santaros klinikos.

Šiuo metu mama su kūdikiu yra Akušerijos skyriuje, specialiai įrengtoje patalpoje, jiems skirtas atskiras personalas, kuris rūpinasi ir prižiūri tiek mamą, tiek su ja esantį kūdikį.

Santaros klinikų medikai teigia, kad mama turės galimybę kūdikį žindyti, laikydamasi visų higienos reikalavimų – dėvėdama kaukę, per parą planuojama kūdikiui atlikti testą dėl koronaviruso, taip pat dar po paros testą pakartoti.

Be kita ko, kūdikiui bus atliktas ir kraujo tyrimas, kuris parodys, ar jis nėra užsikrėtęs dar iki gimimo.

Apie sėkmingai įvykusį gimdymą antradienį žurnalistams Seime pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, kiek anksčiau apie šį atvejį skelbė nacionalinis transliuotojas LRT.

Šaltinis: BNS