Gera savijauta; vidinė pusiausvyra; atsipalaidavimas; psichinė sveikata / Shutterstock nuotr.

Gydytoja endobiogenikė: „Mūsų tikslas – subalansuoti žmogaus vidinę sistemą, kad nebereikėtų vaistų“

Eglė Dagienė
Publikuota: 2023-02-22 09:39
Kai kurie žmonės jaučiasi blogai, tačiau kraujo tyrimai ir kiti tradiciniai tyrimų metodai nerodo jokio rimto susirgimo. Būna, jog prasideda neaiškios kilmės alergija ar kamuoja nuolatinis nuovargis, bet specialistai neranda aiškios priežasties. Tokiais atvejais gali pagelbėti turbūt nedaugeliui žinomas diagnostikos ir sveikatinimo metodas – endobiogenika.
Apie tai, kokiems susirgimams esant labiausiai jis padeda ir kaip vyksta pats procesas, portalui manodaktaras.lt pasakoja klinikos „Nordclinic“ gydytoja endobiogenikė Evelina Nevardauskaitė Rudzikienė.

Kas yra endobiogenika ir kaip seniai ji Lietuvoje taikoma?

Tai diagnostikos ir sveikatinimo metodas, naudojantis sisteminį, įvairių lygių ir priežasties-pasekmės ryšius nagrinėjantį požiūrį į žmogų kaip į nuolat besikeičiančią, prisitaikančią prie naujų aplinkybių bei išlaikančią savo integralumą sistemą. Tai yra psichoneuroendokrinologijos ir metabolomikos (tyrimų kryptis apie ląstelių, audinių ir organizmo metabolitų pokyčius) mokslų dalis. 

Endobiogenika pradėta taikyti aštuntajame XX amžiaus dešimtmetyje Prancūzijoje. Jos pradininkais laikomi Dr. Kristianas Durafuras ir Dr. Žanas-Klodas Laprazas. Dėka jų endobiogenika ėmė sparčiai plisti įvairiose pasaulio šalyse: JAV, Belgijoje, Anglijoje, Tunise, Meksikoje, Bulgarijoje. 

Lietuvoje šiemet švęsime endobiogenikos dešimtmetį. Esu viena iš pirmųjų gydytojų, pradėjusi mokslus Čikagoje ir praktikuojanti endobiogenika daugiau nei aštuonerius metus.

Gydytoja endobiogenikė Evelina Nevardauskaitė Rudzikienė

Gydytoja endobiogenikė Evelina Nevardauskaitė Rudzikienė

Kuo remiantis šis metodas taikomas žmogui? Koks yra visas endobiogenikos metodo procesas?

Konsultacijos metu yra atliekamas kraujo tyrimų paketas. Tada pagal patentuotą sistemą yra išskaičiuojami hormonų ir medžiagų apykaitos indeksai – santykiniai dydžiai, leidžiantys vertinti ne konkretų hormono kiekį, bet jo santykinį dydį, lyginant su kitas hormonais. 

Taip pat vertinami medžiagų apykaitos parametrai, kurie yra reguliuojami konkrečių hormonų. Taip gaunama informacija ne tik apie hormono kiekį kraujyje, bet ir apie jo konkretų poveikį medžiagų apykaitai. Tai derinama su išsamia paciento sveikatos istorija ir kūno apžiūra.

Gydymas susideda iš dietos, gyvenimo būdo rekomendacijų bei mikroelementų parinkimo. Taip pat individualiai kiekvienam pacientui parenkami preparatai, dažniausiai – tai žolinių preparatų mišiniai, sukomponuoti kiekvienam žmogui. Be to, šį sveikatinimo metodą tinka derinti ir su kitais gydymo metodais.

Kokiais atvejais endobiogenika gali labiausiai padėti?

Konsultacijos tikslas yra įvertinti konkretaus žmogaus vidinę aplinką, kiek ji yra išsibalansavusi, kokia adaptacijos geba. Vertiname, kaip žmogus patiria konkrečią ligą. Diagnozė yra daugiau svarbi kaip papildoma informacija. 

Taip pat tai yra puikus būdas profilaktikos tikslais įsivertinti savo sveikatos būseną. Šio metodo pagalba gali būti naudinga daugeliui lėtinių, poūmių ar ūminių ligų atvejais. 

Enodobiogenika tinka, jei jums:

  • sutrikusi medžiagų apykaita,
  • sutrikusi hormonų sistema, 
  • turite lytinių hormonų sutrikimų,
  • sutrikusi skydliaukės veikla,
  • nusilpusi imuninė sistema,
  • nustatytos autoimuninės ligos, 
  • nustatytas perdegimo sindromas
  • vargina alergijos, 
  • nuovargis.

Taip pat šis metodas tinka, jei žmogus dažnai linkęs sirgti peršalimo ligomis. Tinka įvairaus amžiaus žmonėms, vaikams ar senjorams, kurie nori sisteminio ir organizmą balansuojančio gydymo.

Gal prisimenate pacientų istorijų, kuriems padėjo šis metodas? Kiek laiko užtrunka, kai pajuntamas pagerėjimas?

Endobiogenika gali būti didelė pagalba sergantiems autoimuninėmis ligomis, lėtinio tiroidito metu, esant skydliaukės aktyvumo sutrikimams, cholesterolio disbalansui bei II tipo cukriniam diabetui ar prediabetinei rizikai. 

Mano praktikoje yra buvę pacientų (vyrų ir moterų), kurie kreipėsi dėl nevaisingumo problemų. Endiobiogenika padėjo ir moterims, kurias vargino mėnesinių ciklo sutrikimai, menopauzė; sportuojantiems ir aktyviems žmonėms, kurie norėjo išlaikyti tinkamą fizinį aktyvumą; dažnai sergantiems vaikams ir suaugusiems, norintiems subalansuoti imunitetą bei įvairių alergijų atveju. 

Šio metodo pagalba svarbi ir esant vaikų raidos sutrikimams, sergant lėtinėmis virusinėmis ar bakterinėmis ligomis (Epšteino Baro virusu, Laimo ligos metu ir kt), varginant sąnarių skausmams, artritui, psoriazei, aknei bei kitoms odos ligoms. 

Gydymas, taikant endobiogenikos metodą, užtrunka nuo pusės iki dvejų metų. Svarbiausias tikslas yra subalansuoti žmogaus vidinę sistemą, kad ateityje nebereikėtų vaistų, o lėtinių ligų atveju – išvengti paūmėjimų. 

Užsiregistruoti konsultacijai pas šeimos gydytoją galite manodaktaras.lt platformoje, paspaudę čia.