Aktyvus laisvalaikis važinėjant dviračiais / 123RF nuotr.

Dviguba aktyvumo nauda: sveiki sąnariai ir turiningas laisvalaikis

manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-08-03 13:46
Judėjimas sveikatai toks pats svarbus kaip oras, vanduo, maistas ar miegas. Gydytojų teigimu, fizinis krūvis pagerina sausgyslių skaidulų elastingumą bei judesio amplitudę ir padeda išvengti sąnarių ligų. Judrus laisvalaikis gali prasidėti nuo žygio gamtoje, pasivažinėjimo dviračiu ar plaukimo. Aktyvia veikla ypač vertėtų susirūpinti sėslių profesijų atstovams – buhalteriams, bankininkams, kurie darbo valandas praleidžia sėdėdami priešais kompiuterio ekraną.
Gydytojai perspėja, kad pasirinkus pasyvų laisvalaikį – gali aplankyti sąnarių skausmai. Nevertėtų griebtis nuskausminamųjų vaistų, pirmiausia rekomenduojama išbandyti pagalbinį gelį „Flexiseq“, kurio formulė specialiai sukurta kovoti su sąnarių skausmu. Klinikiniais tyrimais yra įrodyta, kad šis gelis pastebimai sumažina skausmą ir atkuria sąnarių paslankumą.

3 pasirinkimai aktyviam laisvalaikiui

  • Pasivaikščiojimas gamtoje. Tai ne tik fizinis aktyvumas, tačiau ir galimybė atsipalaiduoti bei pasimėgauti gamtos grožiu. Vertėtų pasirinkti tinkamą distanciją (vidutiniškai per valandą žmogus nueina 5 km), nepamiršti vandens ir avėti batus, kurie netrintų kojų.

    Pasak gydytojų, vaikščiojimas – vienas iš lengviausių veiklų, norint išlaikyti sveikus sąnarius, nes vaikščiojant sąnariai yra pamaitinami sąnariniu skysčiu, kuris leidžia išlaikyti kremzlinį gyvybingumą. Taip pat gerėja kaulų struktūra, kuri yra svarbi osteoporozės profilaktikai.

  • Plaukiams. Jei pasivaikščiojimai lauke kiek pabodo ar norisi paįvairinti aktyvų laisvalaikį – puikiai tinka plaukimas. Tai viena iš mažiausiai traumų sukeliančių sporto šakų. Ši fizinė veikla yra geriausias pasirinkimas žmonėms, tausojantiems sąnarius. Plaukiant sąnariai ir stuburas apsaugomi nuo per didelės apkrovos. Karštomis vasaros dienomis galima rinktis plaukimą ežeruose ar upėse, o vėsesniu oru – apsilankyti uždaruose baseinuose.
  • Dviračiai. Važiuojant dviračiu labiau tausojami sąnariai, nei bėgant. Jei dviračiu važinėjama intensyviai ir dažnai, svarbu išsirinkti patogų ir tinkamo dydžio dviratį bei teisingai jį susireguliuoti.

    Lietuvoje vieną iš vaizdingiausių dviračių trasų galima rasti Zarasų rajone Gražutės regioniniame parke. Didžiojo dviračių tako maršrute – piliakalniai, 3 pilkapynai, Tiltiškių vandens malūne įrengtas energetikos muziejus, senosios Žagarynės kaimo, žydų ir totorių kapinės, ežerai ir Antalieptės marios. Pastarosios vadinamos gražiausiu žmogaus dirbtiniu vandens telkiniu, kuriame skaičiuojama per 50 salų.

Naudinga nepamiršti

Renkantis aktyvų laisvalaikį ir užsiimant fizine veikla reiktų nepamiršti apšilimo pratimų. Vertėtų pasirūpinti ir priemonėmis, kurios gali padėti užklupus sąnarių skausmams, nes sveiki ir paslankūs sąnariai – judėjimo laisvės pagrindas. Juos būtina prižiūrėti dar nesusidūrus su rimtomis problemomis. Vos pajutus nežymų maudimą sąnariuose, patariama skaudamas vietas patepti sąnariams skirtu geliu. Veiksmingiausios priemonės yra tos, kurios užpildo sinovinį skystį. Vienas tokių pagalbininkų kovojant su sąnarių skausmu – gelis „Flexiseq“.

Medikai atkreipia dėmesį, kad „Flexiseq“ sudėtyje esančios nanostruktūros-mikrokapsulės „Sequessome™“ prasiskverbia į odą ir tiesiogiai jungiasi prie sąnario kremzlės paviršiaus. Taip sumažinama sąnarinių paviršių trintis, skausmas bei gerinama sąnarinio skysčio kokybė. Be to, naudoti gelį visiškai saugu – jo sudėtyje nėra farmaciškai aktyvių sudedamųjų dalių, galinčių sąveikauti su kitais vartojamais vaistais.

Medicininių tyrimų metu nenustatytas nė vienas šalutinis poveikis, išskyrus retai pasitaikantį trumpalaikį odos sudirgimą. Gelį galima naudoti net ir su receptiniais vaistais nuo uždegimo. Po 2–4 dienų naudojimo gelis sumažina skausmą bei sąnario stingimą, o tepant ilgesnį laiką – gerina kremzlės kokybę, padeda lengviau toleruoti fizinį krūvį.